Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Chorwacja

Ciekawe miejsca w Europie.
Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Chorwacja

Post autor: Adler » 21 maja 2011, o 14:27

Znalazłem bardzo ciekawe opracowanie dotyczące Chorwacji:

CHORWACJA

Jeśli ktoś z Was ma doświadczenia z pobytu w tym kraju, prosimy o komentarze poniżej.

rafiko

Post autor: rafiko » 10 lip 2011, o 18:21

Rok temu wyjechałem z zona do Chorwacji (Omis). Mieszkalismy w prywatnym apartamencie 2-osobowym i byl naprawde ładny, nie mam nic do zarzucenia. Co do organizacji wycieczek niewiele moge powiedziec bo nie bylem na wiekszosci jedynie na rejsie statkiem na wyspe Brac. Cena niezbyt duza- ok 30 euro wiec mysle ze warto sprobowac. Zastrzezenia mam tylko co do dosc dlugich postojow w czasie podrozy do Chorwacji.

tomi32

Chorwacja-wyjazd

Post autor: tomi32 » 10 lip 2011, o 18:32

Szukam oferty wyjazdu do Chorwacji dla jednej osoby, może ktoś polecić dobre biuro? Zalezy mi na niskiej cenie, z mozliwością dojazdu własnego. Z góry dziekuję za pomoc


Admin: Post przeniesiony do wątku "Chorwacja".

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 10 lip 2011, o 18:38

Zależy dokąd dokładnie planujesz jechać...
Pytaj w biurze: "Adriatyk". (tanio, kwatery prywatne).

Awatar użytkownika
dedos
User
Posty: 86
Rejestracja: 10 lip 2011, o 17:22
Lokalizacja: Krk

Post autor: dedos » 11 lip 2011, o 00:47

Adriatyk jest b. dobry. Warto też sprawdzić oferty Easytour.

rafiko

Post autor: rafiko » 18 lip 2011, o 20:14

Ja polecam viator z Poznania, nie zawiodlem sie rok temu

DJ_A3

Re: Chorwacja

Post autor: DJ_A3 » 31 lip 2011, o 19:44

i ja postanowiłem co nieco napisac o chorwacji kraju mega obleganego przez polaków
wiec od początku
Trasa
słowacja winiety mozna sobie odpuścic
Wegry winiety 10 dni 13 €
Chorwacja zależy od długości trasy od gdzies tam granicy do pierwszego poboruy opłat ok 5€
dalej zalezy jak daleko pojedziemy ja zjezdzałem w Sestanowac to płaciłem 23€ a było 171 kun (ich waluta)

Dalej warto miec i Euro i kuny i sobie przeliczac jak widac po drugiej opłacie za autostrade płacąc € zaoszczedziełm :) jak i później w restauracjach

Ja pojechałem na pałke bez noclegu szukając go od marusici w strone omiś to znajdowałem tylko te najdroższe po 50€ za noc za 2 osoby ;/ to było dla mnie za drogo fakt jest taki ze bezpośrednio z posesji było zejscie schodami na plaże do tego balkon z widokami na morze i kuchnia i łazienka w jednym mniej wiecej tak sie tam enią w sezonie za ich "Apartmani" albo zimmer jak kto woli :)
Wiec szukałem czegos znacznie tanszego bez takich wypasów
Więc jechałem dalej aż dojechałem do kolejnej spokojnej miejscowości o nazwie LOKVA ROGOZNICA
pytam kolejny raz z cenami juz lepiej po 40 € za noc
ale chciałem zejśc jeszcze niżej i za hotelem-motelem przy drodze był drugi poszedłem tam zapytac tam starsza miła pani mówi mi 24€ za dwie osoby w pokoju bez balkonu
mniej wiecej w tym miejscu
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Mówie że mi to nie przeszkadza i że biore w koncu tam sie tylko spi a cały dzien sie spedza na plaży albo podjedzie sie 10km do Omiś

Wizytówka pani Sanji
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Możecie powiedziec że polecił wam ją Dominik z Audi A3 :)

pokój wygladąl tak

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Jedna z wspólnych łazienek na pietrze
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

do tego jadalnia na dole
i taka zew altana
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Do plaży jak na mapce 50m w doł do głównej ulicy do przejscia podziemnego pod drogowego i juz na plazy w sumie moze z 100m wszystkiego

Tak że nie był to hotel 5* ale nocleg jak najbardziej OK a i do plazy bliziutko

a teraz jeszcze kilka przydatnych porad
jedzenie brac wszystko co pomiesci wasz bagaznik
tam nawet w supermarketach jest drogo
sos do spagetti 20kun --->12zł ;/
makaron ok 10 kun ---> 6zł
coca cola 1L 8 kun ok 4,8zł
zott jogobella 500ml 10kun -->6 zł
czekolada milka ok 10kun jw
itd itd
w Restauracjach tez drożej przyszykujcie sie za rybke fried potato i saładke ok 10-15€ na osobe za 2 osoby juz sie robi 30€ bez popicia
jakaś cola 0,25L do posiłku 12-15kun ---> 7-9zł
i to nie ważne gdzie czy stare miastu splitu czy omiś przy głównej uliczy w bocznej czy w Lokvie np w restauracji Kod mije
Dobre że na prawie każdą butelke jest kaucja na wode min 0,5 kuny na olej do smarzenia podobnie a na piwo Karlowacko 3 kuny ---1,8zł dobre

Poza tym lazurowe morze z rybkami jak ktos lubi dryfować z rurką i okularami
super widoki i gorąco

Pogądowe fotka z plaży

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


paliwo diesel ok 9,3 kuny za litr

zeglowanie.net

Re: Chorwacja

Post autor: zeglowanie.net » 18 gru 2011, o 15:12

Chorwacja zimą - pozbawiona turystów, pełna czaru i uroku. Poza sezonem można dostrzec jej prawdziwą duszę - wąskie uliczki, zakupy w lokalnych sklepikach, urokliwe miejsca i przepiękne zakątki. A przede wszystkim - niezapomniane krajobrazy.

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Chorwacja

Post autor: Gollum » 28 lip 2012, o 09:51

admin pisze:Znalazłem bardzo ciekawe opracowanie dotyczące Chorwacji:

CHORWACJA

Jeśli ktoś z Was ma doświadczenia z pobytu w tym kraju, prosimy o komentarze poniżej.
Tam macie kompendium wiedzy o Chorwacji, spisane przez praktyków, którzy tam byli (ja takze dołożyłem swoje trzy grosze). Najciekawsze jest forum, tam jest najwięcej informacji, także relacje, w tym moja

Awatar użytkownika
sprocket73
User
Posty: 19
Rejestracja: 15 maja 2012, o 09:53
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Chorwacja

Post autor: sprocket73 » 30 lip 2012, o 22:30

W Chorwacji byłem dwukrotnie. Nie ukrywam, że jestem zakochany w tym kraju. Idealne połączenie morza, gór i starych miast.
Zapraszam do obejrzenia i przeczytania dwóch fotorelacji, z wakacyjnych wyjazdów.
Myślę, że informacje te przydadzą się planującym podróż w tamte strony.

Obrazek

Obrazek

adelina4

Re: Chorwacja

Post autor: adelina4 » 2 sie 2012, o 14:36

Do Chorwacji najlepiej jechać na własną rękę samochodem i na miejscu szukać noclegów. Byłam tak 2 lata temu i był to jeden z najlepszych urlopów. Polecam okolice Primosten i Splitu.

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Chorwacja

Post autor: Gollum » 2 sie 2012, o 16:01

Ale tylko okolice. Split – wiadomo, co za atrakcja mieszkać podczas akacji w ośrodku przemysłu cementowego i chemicznego? Ale Primoszten to miasteczko turystyczne. Byłem w Primosztenie raz przez kilka godzin i mi w zupełności wystarczy. Owszem, miasteczko bardzo ładne, jeszcze ładniej położone. Ale jak zobaczyłem straszliwe tłumy Polaków, Słowaków i Rosjan (te nacje tam dominują) niespiesznie łażące po ulicach, normalnie jak robactwo, to uciekłem czym prędzej. Ale okolice - jak najbardziej! Tamtejsze winnice są jednymi z najpiękniejszych w świecie. 29 km dalej jest Szybenik z norowaną na liscie światowego dziedzictwa katedrą (naprawdę warto! Jeśli się ma jakieś pojęcie o architekturze, okaże się być jeszcze oryginalniejsza), twierdzą z wspaniałym punktem widokowym i piękną, nie zniszczoną komercją turystyczna starówką. Dalszych 16 km i park narodowy Krka z przepięknymi wodospadami, przy których chowają się słynne Plitvice. Ale uwaga: w kasach zdzierają straszne pieniądze. Trzy lata temu za czteroosobowa rodzinę zapłaciłem w przeliczeniu na złotówki ok. 320 zł. Ale warto było.
31 km w drugą stronę i mamy Trogir, również notowany na liście UNESCO. Spieszcie się, bo komercjalizacja tego przeuroczego miasteczka postępuje w zastraszającym tempie i jeszcze parę lat i zamiast cudownych ukwieconych zaułków, wszędzie będą knajpy z nachalnymi kelnerami. Z wysepką Trogiru sąsiaduje Ciovo. I na tę wyspę warto się wybrać dla popodziwiania paru starych klasztorów i wymierających wsi z licznymi bunari – szerokimi, wybetonowanymi lejami z podziemnymi zbiornikami na deszczówkę. Na wyspie nie ma ani jednego źródła; cała woda pochodzi właśnie z tych urządzeń.
Kolejne 30 km i jesteśmy w Splicie ze wspaniałą starówką, ale nade wszystko – pałacem Dioklecjana (także na liście UNESCO), który był tak duży i potężny, że po upadku Rzymu służył jako... miasto. I to skutecznie; na jego murach połamali sobie zęby Hunowie, Awarowie i Słowianie. Ci ostatni zresztą tu zostali i są do dziś. Parę kilometrów przed Splitem koniecznie trzeba zajrzeć do Solina, czyli starorzymskiej Salony, gdzie urodził się Dioklecjan. Zresztą ciekawy jest cały odcinek od Trogiru po Split; to jeden rząd ufortyfikowanych osad i małych zameczków. Zbudowali je Wenecjanie dla ochrony przed tureckimi napadami. Góry Dynarskie, będące granicą pomiędzy oboma państwami zaczynają się de facto już za opłotkami Trogiru.
I to same najbliższe okolice, bo trochę dalej atrakcji jest jeszcze więcej.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Chorwacja

Post autor: Comen » 2 sie 2012, o 17:52

Tak po przejrzeniu rozmaitych fotografii z wybrzeża chorwackiego to najbardziej oryginalną wyspą wydaje się być Pag. Przynajmniej jedna trzecia jego terytorium to skalna pustynia, która zwłaszcza w nocnych ujęciach przypomina wręcz krajobrazy księżycowe. Może dlatego wyspę ukochali sobie... producenci samochodów. Przynajmniej kilka koncernów kręciło w tutejszych plenerach swoje spoty reklamowe. Wiadomo, że w strefie śródziemnomorskiej roślinność jest uboższa niż w Środkowej Europie, lasy to zazwyczaj wyższe lub niższe zarośla krzewiaste. Ale taki całkowity wręcz brak roślinności na wybrzeżu cechuje tylko kilka odosobnionych miejsc w medyterranii,. Tak jest w Hiszpanii w okolicach Cabo de Gata, na niektórych wybrzeżach greckich i właśnie na Pagu. Przyczyną powstania tej niecodziennej scenerii jest specyficzny mikroklimat. Wiatry z wysokich grzbietów Velebitu odznaczają się dużą siłą niszczącą, przy okazji nawiewają na wschodnie wybrzeża drobiny soli, które utrudniają wegetację roślinom.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Martaa

Re: Chorwacja

Post autor: Martaa » 11 kwie 2013, o 19:12

Wakacje w Chorwacji spędzam, co drugi rok. Zawsze jest to wypad ze znajomymi samochodem. Trasa dość długa i męcząca, ale warto. Byłam już kilkukrotnie na Korculi i jest to moim zdaniem najpiękniejsze miejsce Chorwacji. Jeżdżę najczęściej we wrześniu wtedy jest mniej turystów, a pogoda dopisuje. Wokół dużo małych wysepek, które można opłynąć łódką. Dla ludzi ceniących spokój polecam Prizbe, większość domów ma własne zejścia do morza, cisza i spokój:)

Awatar użytkownika
eDom
User
Posty: 60
Rejestracja: 5 lut 2013, o 10:29

Re: Chorwacja

Post autor: eDom » 15 kwie 2013, o 14:29

Martaa, do Chorwacji jeździsz na własną rękę, a w jaki sposób znajdujesz nocleg?

Martaa

Re: Chorwacja

Post autor: Martaa » 15 kwie 2013, o 15:41

W Prizbie na Korculi mam zaprzyjaźnionego gospodarza u którego wynajmujemy apartament. W zeszłym roku wyjazd był spontaniczny i w środku sezonu, więc wszystko u Danka było zajęte:( Napisałam chyba z 30 maili do różnych kwater, wszystko było zajęte. W końcu ktoś mi odpisał, że jego szwagier ma wolne lokum po drugiej stronie wyspy w Prigradicy. Miejsce mniej urokliwe od Prizby, ale było super:) Ogółem ciężko jest coś znaleźć, bo większość kwater się nie ogłasza - mają swoich stałych klientów:) Można zawsze podpytać się o jakieś lokum na forum cro.pl, tam są prawdziwi znawcy tematu.

s_spa
User
Posty: 27
Rejestracja: 9 maja 2013, o 08:34
Lokalizacja: Rymanów Zdrój

Re: Chorwacja

Post autor: s_spa » 9 maja 2013, o 08:39

baaardzo bym chciała odwiedzić ten kraj w tym roku, zobaczymy jak wyjdzie, w biurze trzeba zapłacić ze 2 tys za os to nie mało...

Shee
User
Posty: 12
Rejestracja: 31 sty 2013, o 11:00

Re: Chorwacja

Post autor: Shee » 7 sie 2013, o 10:05

No właśnie dlatego i ja się waham, czy jechać na własną rękę, czy próbować z biurem. Znalazłem takie krakowskie biuro niedaleko mnie ale ja nigdy z usług biura nie korzystałem i mam wiele obaw.

No i sedno sprawy: Radzicie jazdę na własną rękę i załatwiać wszystko samemu wcześniej, czy powierzyć to specjalistom z jakiegoś biura.

Oczywiście jadąc na własną rękę wszystko bym wcześniej zorganizował, bo znajomy jechał w ciemno i na dobre mu to nie wyszło.


Pytasz o krakowskie biuro (z którego nie korzystałeś do tej pory), czy korzystaliśmy?
Po czym umieszczasz link do tego biura w swoim profilu.
Ostrzeżenie.

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Chorwacja

Post autor: Gollum » 7 sie 2013, o 12:59

Są dwie szkoły: pierwsza radzi, by jechać na własną rękę, bo wyjdzie taniej. szkoła druga mówi, że lepiej z biurem, bo biuro zamawia hurtowo, więc w konsekwencji wychodzi taniej. I rzeczywiście, gdyby zsumować wszystko to, co mamy z biurem i gdybyśmy dokładnie to samo chcieli indywidualnie, to wyjdzie drożej, gdy będziemy organizować samemu. Organizując samemu, masz wolność. Możesz dziś pójść do muzeum, ale możesz jutro albo wcale. Jadąc z biurem jesteś skazany na to, co biuro oferuje.
Organizacja samodzielna wymaga wszakże nie tylko umiejętności poruszania się po internecie i znajomości języka. Potrzebne także coś. W jego skład wchodzi m. in. orientacja przestrzenna. To coś więcej niż umiejętność czytania map i obserwacja okolicy. Jeśli oczywiście ktoś chce czegoś więcej niż wylegiwanie się na plaży, rozpalenia grilla i chlanie piwa

Seba
User
Posty: 32
Rejestracja: 8 sie 2013, o 12:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chorwacja

Post autor: Seba » 4 paź 2013, o 12:54

jadąc swoim samochodem będziemy mieli o wiele większy komfort, bo na miejscu będziemy mieli prywatny transport bez zbędnych kosztów. Chorwacja to piękny kraj, który warto zwiedzić, więc samochód jak najbardziej sie przyda :)

Awatar użytkownika
ziuba
User
Posty: 154
Rejestracja: 22 wrz 2010, o 18:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Chorwacja

Post autor: ziuba » 28 maja 2014, o 09:44

czesc w lipcu wybieram sie pierwszy raz na Chorwacje dokłądnie na wyspę Brac, czy ktos ma cenne wskazówki na podróż?? i pobyt??, moze jakies ciekawe i aktualne strony lub wypowiedzi??:) bede wdzieczna za pomoc:)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Chorwacja

Post autor: Adler » 29 maja 2014, o 18:05

Polecam Ci serwis cro.pl (głównie tamtejsze forum).
Bardzo dobry, merytoryczny projekt.

Awatar użytkownika
ziuba
User
Posty: 154
Rejestracja: 22 wrz 2010, o 18:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Chorwacja

Post autor: ziuba » 30 maja 2014, o 10:24

super stronka dzięki wielkie:)

Martens8
User
Posty: 17
Rejestracja: 25 maja 2015, o 16:09

Chorwacja

Post autor: Martens8 » 24 cze 2015, o 10:25

Ja natomiast planując kiedyś wakacje w Chorwacji korzystałem z serwisu Regulamin Forum - mają bogaty przewodnik i poradnik turystyczny - polecam!

Martens8
User
Posty: 17
Rejestracja: 25 maja 2015, o 16:09

Chorwacja

Post autor: Martens8 » 8 lip 2015, o 15:33

Fajnie że inni moga wstawić linka jako pomoc rozszerzająca temat Chorwacji a moj wycięliście...why?

ODPOWIEDZ