Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

mycie bez wody

Wymiana informacji o rzeczach przydatnych podczas trekingu i w podróży.
szczyt

mycie bez wody

Post autor: szczyt » 1 maja 2014, o 22:30

witajcie. poszukuję opinii na temat czepków do mycia włosów bez użycia wody. czy ktoś z Was może słyszał, może próbował? Może być ciekawe, jesli to działa. W długiej podróży może być nieocenione. Spotkałam to allegro. :|

Witaj ! A może napiszesz nam coś o sobie w tym wątku... <tak>
yaretzky

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

mycie bez wody

Post autor: Yoana » 1 maja 2014, o 22:59

O czepkach nie słyszałam, ale polecam tzw. "szampony na sucho". Wystarczy spryskać włosy i pozostawić na kilka minut a następnie przetrzeć ręcznikiem i wyczesać. Koszt takiego specyfiku (np. w Rossmanie) to 10-20 zł.
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

mycie bez wody

Post autor: yaretzky » 2 maja 2014, o 11:41

Yoana pisze:O czepkach nie słyszałam, ale polecam tzw. "szampony na sucho".
Te szampony rzeczywiście są w porządku, oczywiście stosowane doraźnie w "podbramkowych" sytuacjach. Osobiście nie stosowałem ale znam b.pozytywne opinie od osób, którym mogę wierzyć.
Natomiast jeśli chodzi o czepki to są takowe, głównie stosowane w szpitalach i dla osób obłożnie chorych. Są impregnowane łagodnym szamponem oraz odżywką lub nasączane Aloe Vera i Witaminą E - w zależności od ceny i producenta (ceny od. ok 8 zł do 16-17 zł za sztukę - są oczywiście jednorazowego użytku). Odpowiednie do każdego rodzaju włosów, zapewniają podobno również pozytywny i relaksujący masaż leczniczy głowy. Czupryna nie wymaga po zdjęciu czepka spłukiwania, a delikatnie wilgotne włosy wysychają w przeciągu kilku minut.
Są do kupienia przede wszystkim w sklepach z artykułami medycznymi (również w sklepach internetowych), w aptekach nie spotkałem. Producentów takich czepków dostępnych w Polsce z wiadomych powodów nie podaję... <nie> :>
Nie stosowałem ich na własnej głowie, ale zaciekawiony tematem chyba spróbuję... <mysli>
Doszukałem się jeszcze, że są również działające na podobnej zasadzie (nawilżane) rękawice do mycia całego ciała bez wody. W sytuacjach awaryjnych chyba lepsze niż nic... :)
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

łapka24
User
Posty: 30
Rejestracja: 31 paź 2013, o 15:16
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: mycie bez wody

Post autor: łapka24 » 6 maja 2014, o 14:21

o czepkach też nie słyszałam...jeśli chodzi o mycie "na sucho", są takie fajne preparaty do mycia rąk. Wystarczy wetrzeć w dłonie i gotowe:)

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

mycie bez wody

Post autor: yaretzky » 6 maja 2014, o 18:56

łapka24 pisze:o czepkach też nie słyszałam...
Wystarczy zapytać "wujka google" i poda wiele odpowiedzi... <tak>
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Goralka-z-gor
User
Posty: 24
Rejestracja: 9 maja 2014, o 10:21
Lokalizacja: Zakopane

Re: mycie bez wody

Post autor: Goralka-z-gor » 9 maja 2014, o 12:35

Też nigdy wcześniej nie słyszałam o tych czepkach
Co do suchych szamponów, to moim zdaniem są dobre. Wiadomo, że do codziennego stosowania to one się nie nadają, ale w wypadkowych sytuacjach, bądź w podróży sprawdzają się. Dodatkowo producenci tych szamponów wymyślają coraz to lepsze, ciekawsze ich wersje.

robert_83

mycie bez wody

Post autor: robert_83 » 24 kwie 2017, o 09:23

A czy macie jakieś doświadczenie z myciem peruk bez wody? Jak to wygląda ? Chodzi oczywiście o takie prawdziwe peruki a nie takie zabawowe jak na kawalerski...
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2017, o 10:47 przez Adler, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Link usunięty.

ODPOWIEDZ