Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Gdzie można dobrze zjeść w Małopolsce?

Ciekawe miejsca w Małopolsce.
Awatar użytkownika
ziuba
User
Posty: 154
Rejestracja: 22 wrz 2010, o 18:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Gdzie można dobrze zjeść w Małopolsce?

Post autor: ziuba » 13 cze 2011, o 20:17

"Świat jest jak księga, kto nie podróżuje...czyta jakby tylko jedną stronę"

Awatar użytkownika
figamaga
User
Posty: 414
Rejestracja: 5 paź 2010, o 21:19
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: figamaga » 14 cze 2011, o 17:44

W Stróżach: http://bartnik.pl/
Świetne miejsce, dużo przestrzeni, mini zoo. Jedzenie super.

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Yoana » 11 lip 2011, o 23:06

Kraków:

http://www.dynia.krakow.pl/

W restauracyjnym menu można znaleść jedne z lepszych pierogów ze szpinakiem.... ;-) jako degustator-potwierdzam :-)
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 11 lip 2011, o 23:11

O tak, potwierdzam.
Znam to miejsce, często tam z grupą spędzaliśmy czas na studiach. :-)

Z mojej strony dodam do listy krakowskiej: "Bunkier Cafe".
Zwłaszcza w zimie robi wrażenie to ciepło w środku za tą plastikową ścianą z folii. :-P

Awatar użytkownika
figamaga
User
Posty: 414
Rejestracja: 5 paź 2010, o 21:19
Lokalizacja: Małopolska

Re: Polecane karczmy/restauracje

Post autor: figamaga » 17 lis 2011, o 20:23

A w Krynicy na Jaworzynie - Krynicka Koliba. Dla mnie jak najbardziej w porządku.

Awatar użytkownika
dedos
User
Posty: 86
Rejestracja: 10 lip 2011, o 17:22
Lokalizacja: Krk

Re: Polecane karczmy/restauracje

Post autor: dedos » 15 gru 2011, o 13:33

Zaproponuję coś bardziej studenckiego, mianowicie zapiekanki :-D Polecam malutką budkę w budynku Korony w Krakowie. Na wejściu napisane jest "Zapiekanki z pieca". Cena bazowa to 5zł i do tego można dobrać sobie dodatki np. prażona cebulka, pory, majonez itd. Zapiekanka jest ogromna i po zjedzeniu jej rano nie muszę jeść do wieczora :-D Niestety nie mam porównania z zapiekankami na Kazimierzu ale znajomi uważają, że warto jeść i tu i tu. Oceny są bardzo subiektywne ;-)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Polecane karczmy/restauracje

Post autor: Adler » 4 lut 2012, o 18:30

W Tarnowie polecam restaurację "Młyn".
http://www.restauracjamlyn.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Ciekawy wystrój wnętrz, bardzo dobre jedzenie.

grzybu

Re: Polecane karczmy/restauracje

Post autor: grzybu » 9 mar 2012, o 13:12

W Wysowej Zdrój polecam karczmę regionalną "Gościnna chata". Jak ktoś nie próbował kuchni łemkowskiej to będzie miło zaskoczony. Ja byłem pod wrażeniem:)

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Polecane karczmy/restauracje

Post autor: Yoana » 5 paź 2012, o 22:26

W Tarnowie polecam "Restaurację Wiedeńską". Jak mówi nam sama nazwa restauracji, możemy tam spróbować typowych dań z tego regionu. Wystrój oraz obsługa na prawdę na wysokim poziomie. Ceny dość wysokie,ale co tam... raz na jakiś czas warto się wybrać. Dzisiaj miałam okazję spróbować tradycyjnego, austriackiego tortu Sachera. Wyglądał tak, jak ten poniżej :-) i również tak smakował...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Polecane karczmy/restauracje

Post autor: Adler » 6 paź 2012, o 19:17

Yoana pisze:Wyglądał tak, jak ten poniżej :-) i również tak smakował...
Szkoda, że zabrakło typowej dla Sachera bitej śmietany. ;)

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Polecane karczmy/restauracje

Post autor: Yoana » 18 sty 2013, o 18:21

Ja polecam pijalnię czekolady znajdującą się nieopodal Nowego Domu Zdrojowego (przejście przez most- tzw. lokal wolnostojący). W załączeniu zdjęcie pijalni a przed wejściem osobniczka czekająca na wypicie filiżanki jednej z bogatej oferty lokalu- gorącej czekolady :-)
Pijalnia czekolady.jpg
Słodko polecam!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Polecane karczmy/restauracje

Post autor: Yoana » 14 lut 2013, o 22:07

Tarnów: polecam restaurację w centrum miasta "Babcine jadło".
Bogate menu, "inny" wystrój oraz miła obsługa :-)
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Gdzie można dobrze zjeść w Małopolsce?

Post autor: Adler » 31 sie 2013, o 13:04

W Nowym Wiśniczu (Małopolska) polecam restaurację "Panorama", znajdującą się pod zamkiem, przy ul. Podzamcze, ok. 300 metrów w kierunku Starego Wiśnicza. Zamówiłem filet z kurczaka z mozzarellą i oliwkami.
Ludzie !! W życiu jeszcze czegoś tak smacznego nie jadłem !!

<okok>

strawberry87

Re: Polecane karczmy/restauracje

Post autor: strawberry87 » 23 paź 2013, o 09:35

Ja byłam w "Panoramie" w Nowym Wiśliczu i potwierdzam, że jest to bardzo dobra restauracja. Świetne jedzenie i miła obsługa, zdecydowanie polecam! :)

Orla
User
Posty: 22
Rejestracja: 13 gru 2013, o 20:49
Lokalizacja: Polska

Gdzie można dobrze zjeść w Małopolsce?

Post autor: Orla » 28 lut 2014, o 11:31

Jak ktoś będzie w Krakowie to zalecam odwiedzić Cafa Zaćmienie. Najlepsza gorąca czekolada w mieście, a uwierzcie mi, że wypróbowałem ich wiele.

Co do Zakopanego, to na pewno Kolibeczka przy rondzie kuźnickim, dodatkowo Adamo na dolnych krupówkach, a raczej w prawo od nich w stronę ronda. Najlepsze burgery i ogólnie jedzenie w dobrej cenie i smaku.

Jak ktoś jedzie na trasie Kraków - Olkusz to w "Karczka Bida" za Olkuszem trzeba się po prostu zatrzymać! Ceny nie są niskie, ale jak przyjdzie do nas micha to jest cudownie, wielkie porcje, warte swojej ceny - a smak jak u mamy lub babci. Dodatkowo zaskoczą nas miłym darmowym poczęstunkiem w postaci - dwóch wielkich pajd chleba (jedna ciemna, druga biała), do tego smalec ze skwarkami i ogórki. Miodzio :)

Nie chodzę dużo do knajp, ale te są naprawdę wyborne. W Zaćmieniu nie wiem jak jest z resztą, no ale.

A i jeszcze jak ktoś szuka fajnego klimatu w Krakowie i taniego Piwka to na pewno Still na Brackiej trzeba polecić. Piwko za 5 zł, piwnica - klimat, dobra muzyka. Dodatkowo nad Stillem jest bar Coco, gdzie można tanio i bardzo smacznie zjeść. Obiady od 12 zł, a porcje duże i pyszne - więc jak ktoś nie chce przepłacać, to tam warto w Krakowie się udać, ogólnie taka zasada w Krakowie:

- Gorąca Czekolada w Cafe Zaćmienie
- Obiad w Coco na Brackiej
- Piwko w Stillu na Brackiej (pod Coco w piwnicy)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Polecane karczmy/restauracje

Post autor: Adler » 28 lut 2014, o 12:58

W Krakowie również: "Dynia" (przy Krupniczej) i "Bunkier Cafe" (Pl. Szczepański).
Polecam. To moje dwa ulubione miejsca, jeszcze z czasów studenckich. :)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Polecane karczmy/restauracje

Post autor: Comen » 1 kwie 2014, o 08:11

Kolega polecał mi "Przełom" w Krościenku. I co? Okazało się, że niestety knajpa już zlikwidowana <zalamka>
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Polecane karczmy/restauracje

Post autor: Yoana » 17 wrz 2014, o 23:59

Polecam Strary Dom Zdrojowy w Wysowej! :-) Widziałam, że miejsce to otrzymało kilka nagród i odznaczeń kulinarnych w związku z regionalnymi potrawami, które są tam przygotowywane. Jako znawczyni tematu polecam również kawę (była bardzo dobrze przygotowana) oraz pyszne torty- miałam problem ze zjedzeniem. ;-)
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Gdzie można dobrze zjeść w Małopolsce?

Post autor: gar » 29 paź 2015, o 10:06

Gorlice - Stary Dworzec (jak nazwa wskazuje na dworcu kolejowym)
Olkusz - bar Groszek (na Rynku)
Popieram też Gościnną Chatę w Wysowej - tu niestety w odróżnieniu od dwóch wcześniejszych propozycji ceny są zdecydowanie wyższe - mimo to warto

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Gdzie można dobrze zjeść w Małopolsce?

Post autor: Comen » 19 sie 2017, o 22:46

Ostatnio trafiłem na niezłe i ożywcze w upalny dzień lody włoskie w Lubniu w posesji między rondem a kościołem. Duża porcja za jedyne 3,5 zł, bardzo miła pani sprzedająca. W ogóle zastanawia mnie, że lody włoskie w ostatnich latach poznikaly z ulic a zastępują je jakieś amerykańskie żelowe podróbki, tajskie ulepki albo tysiące kręconych smaków różniących się jednak głównie nazwą i kolorem farby.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Gdzie można dobrze zjeść w Małopolsce?

Post autor: Yoana » 26 sie 2017, o 13:42

Niby Podkarpacie, ale tak jaby jeszcze w Małopolsce. :] W Łękach Dolnych k. Pilzna przy starej A4 w kierunku Rzeszowa jedliśmy niedawno obiad w "Białej Przystani". Jedzenie bardzo smaczne. Obiekt nowoczesny z przeznaczeniem raczej na imprezy okolicznościowe. Obok restauracji oczka wodne i mini plac zabaw dla dzieci. Miejsce nieznane, bo stosunkowo nowe, ale na pewno warte polecenia. :)

Palac-Romantyczny
User
Posty: 83
Rejestracja: 31 lip 2017, o 23:02

Gdzie można dobrze zjeść w Małopolsce?

Post autor: Palac-Romantyczny » 16 wrz 2017, o 10:38

Akurat takich miejsc można wymienić kilkanaście, o ile nie kilkadziesiąt w Małopolsce lub na Podhalu, to bardziej kwestia naszych oczekiwań oraz gustu i smaku. Ja najbardziej lubię karczmy oraz tradycyjne, powiedzmy regionalne, swojskie jedzenie :)

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Gdzie można dobrze zjeść w Małopolsce?

Post autor: gar » 16 wrz 2017, o 19:07

Palac-Romantyczny pisze:
16 wrz 2017, o 10:38
Akurat takich miejsc można wymienić kilkanaście, o ile nie kilkadziesiąt w Małopolsce lub na Podhalu, to bardziej kwestia naszych oczekiwań oraz gustu i smaku. Ja najbardziej lubię karczmy oraz tradycyjne, powiedzmy regionalne, swojskie jedzenie :)
Pewnie, że można ich wymienić sporo. Chodzi o to aby każdy podał jakieś sprawdzone miejsca. Jeśli masz takie w Małopolsce chętnie poczytamy i w miarę możliwości odwiedzimy w celu degustacji tego i owego.

Awatar użytkownika
regon
User
Posty: 689
Rejestracja: 3 sty 2017, o 11:54
Lokalizacja: Śląsk

Re: Gdzie można dobrze zjeść w Małopolsce?

Post autor: regon » 24 mar 2019, o 22:38

Bar Grodzki na Grodzkiej w Krakowie. Za mniej niż dwie dychy da się zjeść obiad. Próbowałam naprawdę dobre.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Gdzie można dobrze zjeść w Małopolsce?

Post autor: Comen » 25 mar 2019, o 10:11

To taki kultowy bar, który trwa w tym miejscu od kiedy pamiętam. Zawsze był punktem karmienia głodnych studentów. Jakiś czas temu gruntownie zmieniono wystrój ale ceny pozostały na poziomie tolerowalnym dla studenckiej kieszeni.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

ODPOWIEDZ