Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Jak tanio podróżować?

Opinie, wskazówki.
Regulamin forum
Polecane miejsca, np. kawiarnie, hotele, itp. dodajemy do danego regionu w dziale "Polska". Zakaz umieszczania linków do komercyjnych stron www (reklam i ogłoszeń)!
ddst1gs

Jak tanio podróżować?

Post autor: ddst1gs » 12 maja 2015, o 20:01

Ja ostatnio myślałam jak tanio podróżować i doszłam do wniosku że kolej transsyberyjska jest niesamowitym przeżyciem i warto się wybrać w taką podróż, co sądzicie o takiej podróży?

Awatar użytkownika
inanord
User
Posty: 254
Rejestracja: 26 sty 2014, o 20:26
Lokalizacja: Zakopane

Jak tanio podróżować?

Post autor: inanord » 13 cze 2015, o 02:00

Określenie "tanie podróżowanie " jest bardzo nieprecyzyjne. Bo co to znaczy tanio?
Kiedyś zobaczyłam reklamę tanich noclegów w Zakopanem. Sprawdziłam ofertę i wyszło, ze te tanie noclegi to około 100-150 zł za nocleg, a przecież wiem, ze można dostać nocleg za 30-35 zł w samych Zakopanem, a w okolicach nawet taniej.
Ja jestem zainteresowana tanimi noclegami w rejonie Europy Południowej i Zachodniej. Może ma ktoś jakieś ciekawe propozycje, sprawdzone noclegi rzeczywiście niezbyt drogie.
A co do podróży koleją transsyberyjską, to musi być to niesamowite przeżycie, choć niestety nie mam pojęcia jaki to jest koszt.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Jak tanio podróżować?

Post autor: Comen » 13 cze 2015, o 05:04

inanord pisze: Ja jestem zainteresowana tanimi noclegami w rejonie Europy Południowej i Zachodniej.
Europa Południowa i Zachodnia. Strasznie rozległy obszar. I też zależy od kraju. Na pewno tanie są schroniska na Camino Santiago. W dużych miastach typu Madryt, Barcelona, Paryż, Rzym najtaniej będzie chyba na kwaterach prywatnych
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

KKasiaK

Jak tanio podróżować?

Post autor: KKasiaK » 13 cze 2015, o 11:32

inanord pisze: A co do podróży koleją transsyberyjską, to musi być to niesamowite przeżycie, choć niestety nie mam pojęcia jaki to jest koszt.
Znalezione w necie:
"Za przejazd pociągiem pospiesznym, 3-cią klasą, z Moskwy do Siewierobajkalska zapłaciliśmy od osoby ok. 750zł. Koszt biletu Moskwa – Władywostok – to 1000zł. Ceny oczywiście się zmieniają (te, które podałem były aktualne latem 2012) więc traktujcie te kwoty jako orientacyjne."

Awatar użytkownika
inanord
User
Posty: 254
Rejestracja: 26 sty 2014, o 20:26
Lokalizacja: Zakopane

Jak tanio podróżować?

Post autor: inanord » 13 cze 2015, o 12:04

A co jest w cenie biletu?
Co z wyżywieniem?
Jakie warunki są w klasie trzeciej?
Co z przystankami na trasie, tzn chodzi mi o przerwy w podróży w celu zwiedzania poszczególnych miejscowości po drodze.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Jak tanio podróżować?

Post autor: Adler » 13 cze 2015, o 13:00

Znam pewną osobę, która mogłaby podpowiedzieć co nieco w tym temacie.
Tadeks,
Poprosisz w moim imieniu kolegę ze Śląska? <mysli>

Awatar użytkownika
inanord
User
Posty: 254
Rejestracja: 26 sty 2014, o 20:26
Lokalizacja: Zakopane

Jak tanio podróżować?

Post autor: inanord » 13 cze 2015, o 13:34

Oj, chyba miałam jakieś zaćmienie wzrokowe i nie zauważyłam, ze to był cytat z internetu. <zalamka>
Przepraszam bardzo.
Ale gdyby tak dało się coś więcej dowiedzieć na temat podróży tą koleją, to byłoby super. :)

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Jak tanio podróżować?

Post autor: Gollum » 14 cze 2015, o 22:40

Nie kopmy się z koniem, jest forum z ponad pół milionem postów nt, taniego (momentami ta niego do przesady) podróżowania. Tam nie ma nawet zwyczaju ukrywania adresów stron i forów, z których się wcześniej korzystało, wszystko służy praktyce, czyli jak najmniejszym kosztom. Ich nie przebijemy, więc jeśli tanio, to tam.
A co do transsiba, to chyba takowy temat jest tu: viewtopic.php?f=154&t=1859&p=13147&hili ... ska#p13147
I raczzej zbyt tanio to toto nie będzie

pcpawel

Jak tanio podróżować?

Post autor: pcpawel » 18 lis 2015, o 14:15

Witam:D
Warto podróżować po tanich kosztach (naprawdę tanich!) razem z biurem "Regulamin Forum", nie jest to tylko podróżowanie, ale również imprezowanie i integracja :D
Akurat teraz organizują sylwestra w Amsterdamie, Budapeszcie, Łebie, Jaworze, Białym Dunajcu:D
Na sylwestra posiadam kod rabatowy 50zł. Aby otrzymać zniżkę należy wpisać kod ... podczas rezerwacji na ich witrynie, którą bardzo łatwo znaleźć z wujkiem google:)
Można poznać zarówno Europę jak i Polskę (północ i południe;))
Aby zapoznać się z ich ofertą należy odwiedzić ich witrynę, na której znajduje się wiele propozycji wyjazdów!

globtroterka
User
Posty: 28
Rejestracja: 14 maja 2015, o 12:16

Jak tanio podróżować?

Post autor: globtroterka » 23 sie 2016, o 12:49

ja tam zawsze stawiam na samolot mimo wszystko bo wiem gdzie szukać tanich biletów i przeważnie takie bilety udaje mi się zabukować. Zawsze planuję wszystko wcześniej, pierwsze kierunek potem termin, a kilka miesięcy przed terminem bukowanie owych biletów na Regulamin Forum (pkt.6). Moim zdaniem obecnie najlepsza wyszukiwarka takich biletów we wszystkie strony świata.



Ostrzeżenie nr 2, przy kolejnej próbie reklamowania usług - blokada konta.

Shee
User
Posty: 12
Rejestracja: 31 sty 2013, o 11:00

Jak tanio podróżować?

Post autor: Shee » 24 lis 2016, o 10:53

Niestety, żeby trafić na ciekawą ofertę transportu lotniczego, trzeba duuużo wcześniej o tym pomyśleć. Przynajmniej kilka miesięcy wcześniej. Tak to jednak ceny odstraszają i się nie opłaca. Często podróżuje zawodowo i wybieram busy. Z tego co mi wiadomo .... organizuje tanie podróżowanie dla grup zorganizowanych, jak i przewozów osób do Niemiec.

Awatar użytkownika
amber
User
Posty: 789
Rejestracja: 20 paź 2011, o 21:26
Lokalizacja: Bieszczady

Jak tanio podróżować?

Post autor: amber » 18 sty 2017, o 07:08

Zawsze się zastanawiałam, co tak naprawdę oznacza "tanio podróżować " - a jak co niektórzy widzą, podróżuję dość sporo. W ostatnim czasie podróżnicy przebijają się wydaną kwotą na "podróż życia". Słyszałam o osobie, która przez rok nie zapłaciła za nocleg, o kimś kto w ciągu kilku miesięcy odwiedził wszystkie państwa - brzmi super, ale jak to jest w rzeczywistości. Kiedyś podróżowałam przez kilka miesięcy wydając tylko 1500zł - więc się da. Pytanie tylko jak podróżujemy i co chcemy zobaczyć. Ta pierwsza moja większa podróż odbywała się na zasadzie noclegów na CS i pod namiotem, podróżowaniu na stopa i zwiedzaniu bezpłatnych atrakcji. Nie powiem, było fajnie, ale teraz wiem, że trzeba by kiedyś wrócić do tych miejsc, bo wiele nie zobaczyłam.
Obecnie w podróży przyjmuję teraz zasadę, że lecę do jednego kraju i tam spędzam ok. miesiąca. Można więc oszczędzić na jedzeniu (choć lokalnych dań trzeba spróbować),oszczędzić na pamiątkach, ale... nie po to tłukłam się czasami tysiące kilometrów by nie wejść/nie zobaczyć jakiejś atrakcji. Bo właśnie na atrakcjach wydaje się sporo pieniędzy - stąd też posty o tanich podróżach. Z czasem można umiejętnie rozporządzać pieniędzmi i wybierać np. dwa dni jem zupki chińskie ale potem idę na kolacje spróbować lokalnych potraw.

"Taniość " podróżowania zależy też od kraju i możliwości. Nie da się więc przejechać świat - za grosza. Tzn da się, ale potrzeba dużo więcej czasu i zakładamy, że nie zwiedzamy nic. Chyba, że mamy prosić, aby ktoś za każdym razem za nas płacił ... Tylko, że wtedy może rzeczywiście, nie wydamy swoich pieniędzy, ale ktoś inny je wyda.

Wydaje mi się, że można po prostu taniej podróżować korzystając z namiotu, CS, rozsądnie wydając pieniądze , ale nie ma co czarować podróż zawsze wiąże się z wydawaniem kasy. Obecnie jeszcze leci (albo leciał) jakiś show, gdzie celebryci mają za 1 dolara podróżować po Azji. Większej kpiny nie widziałam, a najgorsze jest to, że ktoś kto nigdy nie podróżował uwierzy w to, że za 3,5zł dziennie może zwiedzać Azję...

Co do tanich lotów... rożnie z tym bywa. Czasem się udaje coś taniej kupić,czasem drożej. Ale tu też trzeba uważać. Np. leciałam teraz jedną z niemieckich lini na Kubę, po czym w samolocie okazało się, że należy nam się podczas 11 godzinnego lotu tylko woda. Za bilet płaciłam 2,5tys więc jakiejś tam promocji nie było. Ogólnie klasa ekonomiczna (czyli taka klasa, gdzie większość lata) była przewidziana bez posiłku.
Inna sytuacja to chęć oszczędzenia na bilecie z Meksyku, wylądowałam w Belgi. I teraz 1 posiłek po 10euro. Piwo i jakaś przekąska 10euo. Kolacja przed wyjazdem - 10euo +380zł bilet autobusowy do Polski. Sumując chcąc oszczędzić wydałam ok 1200zł (co można było doliczyć do biletu lotniczego i wylądować w Polsce) - więc nie zawsze da się oszczędzić, czasem o tylko pozory.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Jak tanio podróżować?

Post autor: Adler » 18 sty 2017, o 09:34

amber pisze:"Taniość " podróżowania zależy też od kraju i możliwości.
...oraz od rodzaju noclegów, z których się korzysta, sposobu/częstotliwości wyżywienia, jak również promocji i zniżek (transport, wejściówki, itp.).

Awatar użytkownika
inanord
User
Posty: 254
Rejestracja: 26 sty 2014, o 20:26
Lokalizacja: Zakopane

Jak tanio podróżować?

Post autor: inanord » 18 sty 2017, o 13:30

Z racji wieku i zdrowia preferuję podróże samochodem, dlatego najbardziej zależy mi na w miarę tanich noclegach zarówno w trasie jak i na miejscu. Natomiast jak jest coś do zwiedzenia za co trzeba zapłacić wstęp, to trudno, na tym nie będę oszczędzać. Ale zawsze warto wiedzieć, czy są jakieś zniżki dla emerytów, nauczycieli, studentów, może w jakimś dniu jest wstęp za darmo.

wioletta123
User
Posty: 7
Rejestracja: 4 lut 2017, o 17:07
Lokalizacja: Warszawa

Jak tanio podróżować?

Post autor: wioletta123 » 21 lut 2017, o 18:35

Ja myślałam, że taniej jest na własną rękę ale powiem szczerze, że będących na wakacjach na własną rękę wydałam tyle samo co na wycieczce all inclusive z biura podróży ... . Mowa oczywiście o tym samym państwie, czyli Chorwacji. Przy drugiej opcji przynajmniej nie musiałam się niczym martwić (o nocleg, o posiłki itd.).

Awatar użytkownika
podroznik89
User
Posty: 7
Rejestracja: 3 maja 2017, o 12:17
Lokalizacja: Polska

Jak tanio podróżować?

Post autor: podroznik89 » 3 maja 2017, o 12:25

A jak działam jak mówił kiedyś Cejrowski, czyli aby jechać. A reszta się sama ułoży. ;) Jeśli człowiek jest w miarę ogarnięty i również umie podejmować lekkie ryzyko, poradzi sobie w większości sytuacji. Nawet wtedy, gdy trzeba nieco przyoszczędzić.

Ochorowiczowka
User
Posty: 10
Rejestracja: 8 lis 2017, o 10:08
Lokalizacja: Wisła

Jak tanio podróżować?

Post autor: Ochorowiczowka » 8 lis 2017, o 10:15

Jest kilka dobrych sposobów na to aby taniej podróżować taniej, polecam przede wszystkim najpierw wybrać miejsce do którego chcemy sie udać po czym z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym zarezerwować nocleg i bilet dzięki czemu na pewno zaoszczędzimy.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Jak tanio podróżować?

Post autor: gar » 9 lis 2017, o 14:34

Kolejny wyjazd do Austrii za mną. Po raz kolejny (tym razem w Styrii) na lokalnych liniach nikt nie sprawdza biletów. Wynika z tego że taniej wychodzi na gapę (dopóki nas nie złapią - wtedy, szczególnie w Austrii może wyjść dużo drożej).
Inna sprawa, że kupowanie biletów w Austrii z dużym wyprzedzeniem jest bardzo atrakcyjne cenowo np.
trasa Wiedeń - Graz za 9 euro (ok. 200 km) podczas gdy lokalny pociąg podmiejski Graz - Barnbach (ok. 45 km) kosztuje 8,50 euro. Szkoda że na koleje podmiejskie i regionalne nie można kupować biletów ze zniżkami.

Palac-Romantyczny
User
Posty: 83
Rejestracja: 31 lip 2017, o 23:02

Jak tanio podróżować?

Post autor: Palac-Romantyczny » 1 mar 2018, o 10:09

Polecam poczytać lub połączyć ze sobą te dwa wątki, gdzie opisujemy patenty na tanie podróżowanie, warto zerknąć i wiedzieć więcej. Moim zdaniem podstawą jest wcześniejsza rezerwacja biletu lotniczego oraz samego noclegu.

kolino
User
Posty: 6
Rejestracja: 14 lut 2018, o 15:16
Lokalizacja: Wrocław

Jak tanio podróżować?

Post autor: kolino » 4 mar 2018, o 15:12

ja mysle ze najlepsze patety na tanie podrozowanie to: znajdowanie tanich lotów, autostop, couchsurfing. z naciskiem na couchsurfing :) nie dosc ze nocleg po taniości to jeszcze poznajesz duzo ciekawych ludzi od ktorych mozesz dowiedziec sie wiele o miescie

ODPOWIEDZ