Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Wi-Fi w samolocie

Linie lotnicze, autokary, rejsy, podróże pociągiem oraz samochodem.
Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Wi-Fi w samolocie

Post autor: Adler » 17 gru 2015, o 22:04

Na jednym z portali o tematyce lotniczej przeczytałem ciekawy artykuł o wprowadzanej u europejskich przewoźników lotniczych usłudze Wi-Fi.

Internet w samolocie jeśli już jest, to jest wolny, a do tego drogi.
Takie linie jak Aer Lingus, Air France i KLM liczą sobie ok. 8,65 funta za godzinę! :|
Finnair: 1 h – 5 euro, cały rejs – 15 euro
Lufthansa: 1 h – 9 euro, 4 godziny – 14 euro, cały lot – 17 euro

Statystycznie z płatnego internetu korzysta niewielu pasażerów.
Linie w Europie strzegą tych danych, ale w USA za Wi-Fi płaci ledwie 6,7 proc. pasażerów, którzy mają taką możliwość.

Co o tym sądzicie? <mysli>

rabit
User
Posty: 212
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 19:47
Lokalizacja: Tarnów

Wi-Fi w samolocie

Post autor: rabit » 17 gru 2015, o 22:45

:) Dla snobów.. najlepiej to selfie w toalecie. Poważnie: to czy taka sieć jest zabezpieczona? ciekawe czy można mieć dostęp z dowolnego miejsca na świecie bo ciekawi mnie bezpieczeństwo lotu, owszem to działa przez satelitę ale wszystko wymyślił człowiek. Cena z kosmosu...

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Wi-Fi w samolocie

Post autor: Comen » 18 gru 2015, o 07:41

Cena faktycznie dość zaporowa. Dla zdeterminowanych albo biznesmenów co to muszą mieć dostęp w każdej chwili. Zastanawia mnie czy na pokładzie samolotu nie zadziała zwykły LTE w roamingu?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

rabit
User
Posty: 212
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 19:47
Lokalizacja: Tarnów

Wi-Fi w samolocie

Post autor: rabit » 18 gru 2015, o 11:06

Masz rację zadziała ale na niskim pułapie lotu, na pułapie przelotowym około 10 km nad ziemią już nie. Czytałem, że są testy stacji bazowych operatorów na pokładzie samolotu ale chyba jeszcze to jest w fazie rozwojowej. To jest fajne rozwiązanie,na promie Stenaline jest stacja bts operatora szwedzkiego ale drogą radiową wiec problemu nie ma na ziemi a zasięg na całym Bałtyku- wtedy działa roaming.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Wi-Fi w samolocie

Post autor: gar » 18 gru 2015, o 13:18

Ceny rzeczywiście co najmniej ciekawe. To pewnie dla tych którzy muszą mieć dostęp do netu w każdej chwili lub nie mogą bez niego żyć (czyli uzależnionych), a dla takich żadna cena nie będzie zaporowa.

ODPOWIEDZ