Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Tatry

Ciekawe miejsca w Tatrach, na Podhalu, w Pieninach.
Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Tatry

Post autor: Comen » 10 lis 2015, o 17:58

Co oznacza w praktyce określenie, że na Słowacji szlaki zamknięte są powyżej schronisk? Są miejsca w Tatrach, gdzie schronisk nie ma. Czy tego typu doliny są w takim razie dostępne przez cały rok. Dajmy na to Doliną Raczkową można dojść nawet na Bystrą nie mijając po drodze żadnego schroniska. Podobnie wycieczka dolinami Koperszadów nie powoduje przekroczenia zakazu, bo schronisk w tamtym obszarze nie ma. Itd. Żółty szlak doliną Furkotską prowadzi na Bystre Sedlo pod Hrubym Wierchem, a więc wysoko w górach, jednak Chata pod Soliskiem leży powyżej doliny Furkotskiej.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
inanord
User
Posty: 254
Rejestracja: 26 sty 2014, o 20:26
Lokalizacja: Zakopane

Tatry

Post autor: inanord » 22 lis 2015, o 20:12

Tutaj chodzi głownie o zagrożenie lawinowe oraz spokój dzikich zwierząt, które mają zdecydowanie mniej bezpiecznych miejsc do żerowania.
A jeśli chodzi o szlaki to Zadnimi Koperszadami można właściwie spokojnie dojść aż do Kopskiego Sedla, a na dojściu do Przednich Koperszadów mamy po drodze Chatę Plesnivec(Szarotkę).
Natomiast wg tego przepisu można chodzić do schroniska Pod Wagą (Pod Rysami), a przecież zimą jest ono zamknięte, głównie ze względu na zagrożenie lawinowe.
Poza tym akcja ratunkowa w Tatrach Słowackich jest płatna i na dodatek dość słono to kosztuje.

Awatar użytkownika
tango
User
Posty: 641
Rejestracja: 27 lip 2014, o 02:44
Lokalizacja: Kraków

Tatry

Post autor: tango » 23 lis 2015, o 00:30

Comen pisze:A co sądzicie o planach stworzenia zbiornika do naśnieżania stoków narciarskich w okolicach Myślenickich Turni?
Mam wielką nadzieję, że do tego nigdy nie dojdzie !! !! !!
I nie chodzi tu tylko o zbiornik wodny jako taki, ale też o to, że sztuczne naśnieżanie niekorzystnie zmienia strukturę gleby. Był na ten temat cały film na Planete.

Awatar użytkownika
inanord
User
Posty: 254
Rejestracja: 26 sty 2014, o 20:26
Lokalizacja: Zakopane

Tatry

Post autor: inanord » 23 lis 2015, o 00:52

Poza tym i tak na Kasprowym ceny są zaporowe, chyba tylko dla ludzi z kasą. Taniej jest w Dolomitach. Efekt jest taki, że najczęściej krzesełka są tylko w połowie zapełnione, albo nawet mniej. I to mimo pięknej pogody i świetnych warunków śniegowych. To po co naśnieżać? Natomiast coraz więcej widać w Tatrach ski-turowców.

Warto jeszcze wspomnieć, ze dolina Sucha Kasprowa i górne piętro Gąsienicowej są siedliskiem świstaków. Gdyby tam sztucznie naśnieżać, to niestety świstaki musiałby tam zginąć. A szkoda by było. Przecież nie idzie się Tatry dla samych skał i krajobrazów. Największą frajdą jest spotkanie czy zobaczenie jakiegoś dzikiego mieszkańca tych gór. A nasze Tatry są naprawdę maleńkie. Słowacy mają 4 razy więcej Tatr niż my.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Tatry

Post autor: gar » 29 mar 2016, o 21:56

Kto lubi oglądać fioletowe dywany z krokusów to najwyższy czas żeby ruszyć w tym celu w Tatry. W wielu miejscach fiolet jak się patrzy. Sprawdzone naocznie m. in. na Siwej Polanie.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Tatry

Post autor: Comen » 29 mar 2016, o 22:13

Mam takie wrażenie, że wiosna w tym roku jest w ogóle trochę wcześniej niż ostatnio
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Tatry

Post autor: gar » 30 mar 2016, o 15:32

Dla mnie to żadne zmartwienie :)

trums

Tatry

Post autor: trums » 31 mar 2016, o 09:38

Dobrze, że wiosna nadeszła wcześniej, będzie to doskonały moment by w końcu odwiedzić Tatry.

Awatar użytkownika
inanord
User
Posty: 254
Rejestracja: 26 sty 2014, o 20:26
Lokalizacja: Zakopane

Tatry

Post autor: inanord » 1 kwie 2016, o 17:07

DSC00453amini.jpg
DSC00455amini.jpg
DSC00474amini.jpg
Wczorajszy wypad na krokusy - są już fioletowe dywany
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Tatry

Post autor: gar » 1 kwie 2016, o 20:44

Gdzie dokładnie były robione zdjęcia jeśli można wiedzieć ?

Awatar użytkownika
inanord
User
Posty: 254
Rejestracja: 26 sty 2014, o 20:26
Lokalizacja: Zakopane

Tatry

Post autor: inanord » 1 kwie 2016, o 20:54

Jest taka droga od kościoła na Olczy, w górę przez Piszczory, Gawlaki, Hrube i kończy się dokładnie koło restauracji 7Kotów na Cyrhli. Proponuję jeszcze odbić kilkaset metrów w stronę Zoniówki - jest tam piękna bardzo stara kapliczka i wspaniałe widoki na Tatry. Fajna wycieczka rowerowa, ale samochodem też można.

Awatar użytkownika
inanord
User
Posty: 254
Rejestracja: 26 sty 2014, o 20:26
Lokalizacja: Zakopane

Tatry

Post autor: inanord » 1 kwie 2016, o 21:06

DSC00480amini.jpg
Na tych zdjęciach lepiej widać panoramę Tatr z tych okolic.
A te fioletowe plamy na dolnym zdjęciu to pola krokusów.
DSC00496amini.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Tatry

Post autor: gar » 1 kwie 2016, o 22:59

Dzięki. Widoki niczego sobie.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Tatry

Post autor: gar » 30 sty 2018, o 11:10

Tatrzański Park Narodowy (TPN) wezwał władze Polskich Kolei Linowych (PKL) do natychmiastowego zaprzestania użytkowania kolejki na Kasprowy Wierch i jej demontażu. Władze PKL uważają, że to absurd i są gotowe na sądową mediację.
Wysłaliśmy pismo do władz PKL o zaniechanie korzystania z kolejki linowej na naszym terenie ze względu na to, że nie ma żadnej podpisanej umowy na korzystanie z terenu między stacją dolną, a górną granicą lasu. Ten teren, z wyłączeniem gruntów bezpośrednio pod podporami, stanowi własność skarbu państwa w wieczystym użytkowaniu TPN – powiedział dyrektor TPN Szymon Ziobrowski.

Władze spółki uważają, że żądania dyrekcji TPN "w najłagodniejszy sposób można określić jako absurd" – napisały w oświadczeniu przesłanym PAP władze PKL, podkreślając, że spółka może potwierdzić tytuł prawny do korzystania z pasa pod koleją, a stanowisko TPN uważa za bezpodstawne.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Tatry

Post autor: Comen » 30 sty 2018, o 14:25

No cóż trwa poszukiwanie kasy. Ciekawe czy podwyższą bilety za wstęp?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Klapkowicz
User
Posty: 54
Rejestracja: 18 maja 2017, o 17:55

Tatry

Post autor: Klapkowicz » 1 lut 2018, o 01:57

Comen pisze:
30 sty 2018, o 14:25
No cóż trwa poszukiwanie kasy. Ciekawe czy podwyższą bilety za wstęp?
Zupełnie nie kumasz o co tu chodzi.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Tatry

Post autor: Comen » 1 lut 2018, o 12:49

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Zapewniam cię. A jak nie o kasę to o władzę. Jeden pies.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
inanord
User
Posty: 254
Rejestracja: 26 sty 2014, o 20:26
Lokalizacja: Zakopane

Tatry

Post autor: inanord » 1 lut 2018, o 13:23

Na pewno o kasę, ale taką która jest bezprawnie, bez żadnych opłat na rzecz naszego kraju, wyprowadzana do jakiejś spółki z Luksemburga a dokładniej z wyspy Guernsey. Spółka ta kupiła PKL (zresztą świeżo po modernizacji) za 215mln, podczas gdy roczny dochód samego Kasprowego to podobno 50 mln zł. Na dodatek po kilku latach mogą nam kolejkę odsprzedać, ale za wielokrotność ceny zakupu.
Więc dlaczego jakaś tam obca spółka, która zrobiła nas w konia, ma za darmo korzystać z terenów nie należących do do nich tylko do Polaków.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Tatry

Post autor: Comen » 1 lut 2018, o 14:17

Więc proponuję wysadzić ileś tam fabryk w powietrze bo posiadają obcy kapitał i wyprowadzają pieniądze. Proponuję nie kupować w hipermarketach typu Biedronka Lidl Tesco Carrefour z dokładnie tego samego powodu. Zastanawiam się czy w Dolomitach kolejki są własnością państwa włoskiego, w Alpach Szwajcarskich zyskuje państwo szwajcarskie itp, itd. Wy się martwcie jak ustawić system prawny żeby tyle pieniędzy nie wyciekało na zachód a nie zamykajcie kolejkę o 100 letniej tradycji.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Klapkowicz
User
Posty: 54
Rejestracja: 18 maja 2017, o 17:55

Tatry

Post autor: Klapkowicz » 1 lut 2018, o 14:36

inanord pisze:
1 lut 2018, o 13:23
Na pewno o kasę, ale taką która jest bezprawnie, bez żadnych opłat na rzecz naszego kraju, wyprowadzana do jakiejś spółki z Luksemburga a dokładniej z wyspy Guernsey. Spółka ta kupiła PKL (zresztą świeżo po modernizacji) za 215mln, podczas gdy roczny dochód samego Kasprowego to podobno 50 mln zł. Na dodatek po kilku latach mogą nam kolejkę odsprzedać, ale za wielokrotność ceny zakupu.
Więc dlaczego jakaś tam obca spółka, która zrobiła nas w konia, ma za darmo korzystać z terenów nie należących do do nich tylko do Polaków.
Dokładnie właśnie o to chodzi (B)

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Tatry

Post autor: gar » 1 lut 2018, o 14:41

Ja wciąż nie łapię dlaczego - mimo zmiany władzy - osoba odpowiedzialna za sprzedaż kolei linowej na Kasprowy nie siedzi w pierdlu ?

Awatar użytkownika
inanord
User
Posty: 254
Rejestracja: 26 sty 2014, o 20:26
Lokalizacja: Zakopane

Tatry

Post autor: inanord » 1 lut 2018, o 19:19

Prezydentów się nie wsadza

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Tatry

Post autor: gar » 5 kwie 2018, o 21:52

Krokusy w Tatrach już są. Na weekend zapowiadają piękną pogodę, więc w Chochołowskiej należy liczyć się z małym Arnmagedonem. TPN już się magicznie przygotowuje: http://tpn.pl/nowosci/hokus-krokus

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Tatry

Post autor: Comen » 6 kwie 2018, o 05:55

Kopieniec w Dolinie Olczyskiej to by była ciekawa alternatywa aby się nie nachodzić i jeszcze obejrzeć ładny widoczek ze szczytu. Armagedonu to ja się jednak spodziewam przy dojeździe do Zakopanego.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Tatry

Post autor: gar » 6 kwie 2018, o 12:03

Comen pisze:
6 kwie 2018, o 05:55
Armagedonu to ja się jednak spodziewam przy dojeździe do Zakopanego.
Tam to armagedon jest co najmniej kilka razy w miesiącu.

ODPOWIEDZ