Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Śladami plenerów filmowych znanych i mniej znanych

Ogólne dyskusje o turystyce.
Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Śladami plenerów filmowych znanych i mniej znanych

Post autor: Adler » 18 lut 2016, o 22:36

gar pisze:Premiera dokładnie 19.02.2016
Wybieram się jutro na ten film. <tak>

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Śladami plenerów filmowych znanych i mniej znanych

Post autor: gar » 19 lut 2016, o 10:17

Będziemy czekać na Twoją recenzję.

Awatar użytkownika
dinksiarz
User
Posty: 507
Rejestracja: 30 paź 2015, o 23:54
Lokalizacja: Rzeszów/Krosno

Śladami plenerów filmowych znanych i mniej znanych

Post autor: dinksiarz » 19 lut 2016, o 22:59

Wydaje mi się, że film "Bandyta" z 1997 roku był kręcony w Bieszczadach.
Słyszałem kiedyś, że niektóre sceny z "Pana Wołodyjowskiego" kręcone były w okolicach Lutowisk.

Awatar użytkownika
Wiolcia
User
Posty: 218
Rejestracja: 24 paź 2014, o 14:52

Śladami plenerów filmowych znanych i mniej znanych

Post autor: Wiolcia » 19 lut 2016, o 23:24

Zamek Eilean Donan Castle w Szkocji leży na wyspie w miejscu, gdzie spotykają się trzy jeziora: Loch Duich, Loch Long i Loch Alsh.
Znany jest jako miejsce akcji wielu filmów. Kręcono tu, między innymi, jedną z części przygód Jamesa Bonda („Świat to za mało”) czy film „Nieśmiertelny” („Highlander”). Po odwiedzinach zamku specjalnie puściliśmy sobie ten drugi film, bo wcześniej go nie znaliśmy (choć muzykę z filmu - tak. To "Queen" i " Who Wants To Live Forever").

Obrazek

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Śladami plenerów filmowych znanych i mniej znanych

Post autor: Adler » 20 lut 2016, o 00:17

Alan pisze:Dobry film wejdzie do kin w lutym: "Na granicy".
gar pisze:Premiera dokładnie 19.02.2016
Byłem na premierze.
Film owszem trzyma w napięciu (autentyczne wydarzenia), ale jeśli chodzi o ukazany plener i rozwój akcji - jestem rozczarowany. Oglądając film na chwilę powróciłem myślami do warunków atmosferycznych podczas zeszłorocznej Drogi Krzyżowej na Tarnicę. Ale czegoś mi w tym filmie zabrakło. :(

Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że impreza Straży Granicznej odbywała się w bazie "Pod Roztokami" (tam wieczorem podjeżdżają uszkodzonym autem). Ten moment w filmie skłonił mnie do poszukiwania informacji o Tarnawie Niżnej. Jeden plus. ;)

Jeśli ktoś z Was obejrzy ten film i znajdzie źródło, dajcie znać:
- w którą stronę powędrowali z plecakami/gdzie znajduje się ta opuszczona chata strażników?
- gdzie dokładnie znajduje się to urwisko, z którego spadł niebieski bus. <mysli>

W moim przekonaniu reżyser w filmie posiłkował się HBO'wską "Watahą".
M. Dorociński zagrał dobrze, choć on do postaci negatywnej jakoś mi nie pasuje.
A. Chyra tym razem trochę słabiej. "Młodzi" zdobyli w tym filmie doświadczenie aktorskie.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Śladami plenerów filmowych znanych i mniej znanych

Post autor: Adler » 21 lut 2016, o 11:31

Z dedykacją, a raczej przestrogą dla wszystkich miłośników dalekich, w tym przypadku podróży azjatyckich: "No Escape" (2015).

Akcja filmu rozgrywa się w Kambodży, do której w sprawach zawodowych udaje się mąż (Owen Wilson) wraz z rodziną.
W tym samym czasie dochodzi do zamachu stanu, rewolucji. Wszyscy obcokrajowcy stają się wrogami nr 1, dochodzi do rzezi. Rodzina nie znajduje pomocy w ambasadzie USA (wszyscy pracownicy zamordowani) i musi przedostać się do granicy z Wietnamem.

Bardzo dobry film.
Polecam również ze względu na fakt, iż podobne sytuacje mogą wydarzyć się w innych miejscach na świecie.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Śladami plenerów filmowych znanych i mniej znanych

Post autor: Comen » 21 lut 2016, o 13:59

Trochę podobny kierunek jak Pola Śmierci z Johnem Malkovichem. Co ciekawe plenery kręcono jednak w pobliskiej Tajlandii. Kambodża to jednak jeszcze zbyt duże wyzwanie dla filmowców.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Wiolcia
User
Posty: 218
Rejestracja: 24 paź 2014, o 14:52

Śladami plenerów filmowych znanych i mniej znanych

Post autor: Wiolcia » 21 lut 2016, o 19:50

Alan pisze:Z dedykacją, a raczej przestrogą dla wszystkich miłośników dalekich, w tym przypadku podróży azjatyckich: "No Escape" (2015).
Polecam również ze względu na fakt, iż podobne sytuacje mogą wydarzyć się w innych miejscach na świecie.
Ale że co? Do Kambodży i dalekiej Azji nie jechać, bo w filmie opowiedziano jakąś historyjkę?

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Śladami plenerów filmowych znanych i mniej znanych

Post autor: Adler » 21 lut 2016, o 21:22

Wiolcia pisze:Ale że co? Do Kambodży i dalekiej Azji nie jechać, bo w filmie opowiedziano jakąś historyjkę?
Nie.
Jechać, ale szczególnie uważać, bo jak pokazuje przykład bliższej Europie Tunezji czy Egiptu takie rzeczy nie dzieją się tylko w filmie.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Śladami plenerów filmowych znanych i mniej znanych

Post autor: Adler » 31 mar 2016, o 12:06

Wczoraj w tv przypadkiem natrafiam na kanadyjski film pt. "Backcountry".
Para młodych "plecakowiczów" zapuszcza się do dzikiego lasu w Kanadzie.
Wędrują bez mapy, gubią drogę. Mają odpowiedni sprzęt, ale nagle na ich drodze pojawia się niedźwiedź.
Historia trzyma w napięciu do samego końca.

Film z dedykacją dla miłośników wędrówek po bieszczadzkich lasach.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Śladami plenerów filmowych znanych i mniej znanych

Post autor: Comen » 6 maja 2016, o 23:44

Tak przy okazji pewnego zabytku na szwedzkiej prowincji (kryty most Vaholm Bro nad rzeką Tidan) obejrzałem film w którym pokazano dwa albo trzy podobne obiekty w Stanach Zjednoczonych. Chodzi o kryte mosty wiejskie w stanie Iowa ukazane w filmie "Co się zdarzyło w Madison County" z Clintem Eastwoodem i Maryl Streep. W okolicach miasteczka Winterset ukazano 2 mosty: Roseman i Holliwell znajdujące się przy bocznych wiejskich drogach. W Europie tego typu budowli już prawie nie ma, co najwyżej w miastach, natomiast w Ameryce wiele z nich przetrwało. Iowa nie jest jakimś wyjątkiem, podobne mosty i mostki znaleźć można w Illinois, Pensylwanii czy Connecticut a także na terytorium Kanady. Dach nad drewnianym mostem chronił przęsła przed zamoknięciem, zasypaniem i zamarzaniem, stąd tego typu mosty były trwalsze niż przeprawy niezadaszone. Dzisiaj w dobie konstrukcji stalowych zachowały się tylko na bocznych drogach prowadzących na pojedyncze farmy.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Śladami plenerów filmowych znanych i mniej znanych

Post autor: Adler » 4 gru 2016, o 22:18

Dziś w TV obejrzałem film pt. "Obława" (2012).
Lasy Roztoki Ryterskiej (Beskid Sądecki) to tam nakręcono większość scen.
Ów teren można podziwiać schodząc z Przehyby do Rytra niebieskim.
Ostatnio co prawda w czerwcu trafiłem tam na deszcz, ale kilka lat wcześniej schodziłem tamtędy w słońcu.
Rzeczywiście urokliwe tereny.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Śladami plenerów filmowych znanych i mniej znanych

Post autor: Adler » 24 mar 2019, o 20:15

W nowym, aktualnie granym w TVP serialu "Stulecie winnych" skanseny w Sierpcu i Radomiu.
Obstawiałem Kolbuszową, myliłem się. ;)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Śladami plenerów filmowych znanych i mniej znanych

Post autor: Comen » 25 mar 2019, o 10:14

Ciekawy jest też zestaw zamków grających w serialu Korona Królów. Wawel odtwarza zamek w Bobolicach - jest trochę ciasnawy, natomiast dwór węgierski w Budzie zamek w Lidzbarku Warmińskim.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Palac-Romantyczny
User
Posty: 83
Rejestracja: 31 lip 2017, o 23:02

Re: Śladami plenerów filmowych znanych i mniej znanych

Post autor: Palac-Romantyczny » 26 mar 2019, o 17:18

Na pewno to bardzo ciekawe zajęcie, możemy poznać dzięki temu i zobaczyć te słynne i mniej słynne miejsca, które widzielismy juz w kinie.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Śladami plenerów filmowych znanych i mniej znanych

Post autor: Comen » 12 mar 2020, o 05:48

Wiatr ze wschodu. Film przedstawia losy rosyjskiej armii walczącej u boku Hitlera z Sowietami. Przy końcu wojny kilkutysieczny oddział przekracza granicę Liechtensteinu
i oddaje się w ręce miejscowych władz. Oczywiście Stalin usiłuje ich dosięgnąć. Vaduz odgrywany jest przez Kraków. Dość szary i zaniedbany. Zdjęcia kręcono głównie na Placu Mariackim z tyłu kościoła Mariackiego. Alpy odegrały natomiast polskie góry. Już w jednej z pierwszych scen pojawia się Giewont a potem jeszcze charakterystyczne Trzy Korony.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Śladami plenerów filmowych znanych i mniej znanych

Post autor: Adler » 5 maja 2020, o 23:35

W "Legionach" (2019) pierwsza potyczka nowo utworzonego oddziału przeciwko Rosjanom odbywa się na płycie rynku...w Cieszynie.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Śladami plenerów filmowych znanych i mniej znanych

Post autor: Adler » 3 cze 2020, o 22:24

Austriacko-niemiecki serial "Doktor z alpejskiej wioski".
Lubię. Również ze względu na plenery wokół tyrolskiej gminy Ellmau. Nie byłem tam jeszcze, ale na pewno będę. (D)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Śladami plenerów filmowych znanych i mniej znanych

Post autor: Comen » 29 paź 2020, o 18:27

Na 700-lecie założenia Lublina powstał film Juliusza Machulskiego Volta. Poza tym że to normalny film fabularny to dodatkowo pełni funkcje promocyjne. Fabuła trochę w stylu Vabanku, tylko we współczesnych realiach. Prócz tego różne kadry w przestrzeni miasta, głównie na starówce, ale także w Kazimierzu Dolnym czy na zamku w Janowcu, który na odmianę "gra" hiszpański klasztor.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
tadeks
Ekspert
Posty: 1194
Rejestracja: 7 cze 2014, o 21:17
Lokalizacja: Słupsk

Re: Śladami plenerów filmowych znanych i mniej znanych

Post autor: tadeks » 2 lis 2020, o 12:08

Wczoraj obejrzałem "Boże Ciało". W kolejnym filmie Jaśliska i jest trochę innych miejsc Podkarpacia.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Śladami plenerów filmowych znanych i mniej znanych

Post autor: Adler » 20 paź 2021, o 22:28

"Górscy ratownicy" - niemiecko-austriacki serial w TVP 2, którego akcja rozgrywa się w Ramsau am Dachstein.
Rewelacyjne plenery w Alpach Salzburskich. Kolejna inspiracja do odwiedzin tej okolicy.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Śladami plenerów filmowych znanych i mniej znanych

Post autor: Comen » 30 paź 2021, o 07:40

Piotrków Trybunalski ukochali sobie filmowcy. Być może dlatego że w pobliżu jest Łódź ze szkołą filmową. Pierwszy był bodaj film Ewa chce spać z 1957 a potem już prawie co roku ekipy filmowe zjeżdżały do Piotrkowa. Nie tylko polskie. Warto np. wspomnieć o hollywoodzkiej produkcji Petera Kassovitza Jakub Kłamca z Robinem Williamsem w roli głównej. Z polskich filmów kręcono tu np. Psy, Uprowadzenie Agaty, Pana Tadeusza, Bitwę Warszawską czy Vabank. Także seriale: Przeprowadzki, Święta Wojna czy Jan Serce. Jeśli chodzi o Vabank Machulskiego to ze względu na śmierć Krzysztofa Kiersznowskiego, filmowego "Nuty", radio Łódź przypomniało ostatnio wywiad z aktorem w plenerach Piotrkowa, który dostępny jest na You Tube w postaci z obrazem. W mieście działa też szlak filmowy a poszczególne tablice wskazują miejsca, gdzie odgrywano konkretne sceny. Piotrków często zresztą imitował inne miasta. We wspomnianym Vabanku stanowił Warszawę, w filmie Agnieszki Holland W ciemności zastępował Lwów a w Panu Tadeuszu Wajdy był Wilnem i Paryżem.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
regon
User
Posty: 689
Rejestracja: 3 sty 2017, o 11:54
Lokalizacja: Śląsk

Re: Śladami plenerów filmowych znanych i mniej znanych

Post autor: regon » 31 paź 2021, o 13:57

My byliśmy w Lubomierzu (Sami swoi). Na tym Rynku grane były sceny filmowe jeszcze kilku innych produkcji. W sąsiedztwie muzeum Kargula i Pawlaka (rozczarowanie) ale warto wejść do kościoła parafialnego - naprawdę piękny
Obrazek

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Śladami plenerów filmowych znanych i mniej znanych

Post autor: Adler » 7 mar 2022, o 18:28

"Wyjazd na weekend" - najnowsza produkcja od Netflixa, ciekawy thriller. Sceny kręcone w Splicie, Dubrowniku i innych chorwackich plenerach. Po obejrzeniu filmu mam coraz większą ochotę na wyjazd do Chorwacji. (D)

ODPOWIEDZ