Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Fotorelacja: Beskid Mały rowerowo - 22.05.16 r.

Byłeś/Byłaś w górach? Pochwal się relacją, zdjęciami, filmem z Twojej wycieczki górskiej, trekkingu.
Regulamin forum
Prosimy o zachowanie następującego schematu w tytule relacji:
Pasmo górskie: dokładny cel wycieczki (data wycieczki)
Przykład:
Beskid Niski: Nieznajowa (15.07.2020)
evil
User
Posty: 977
Rejestracja: 13 lis 2014, o 08:20

Fotorelacja: Beskid Mały rowerowo - 22.05.16 r.

Post autor: evil » 23 maja 2016, o 20:28

Jestem naprawdę wielką szczęściarą, że mieszkam tam, gdzie mieszkam. Z jednej strony miasta Beskid Śląski, z drugiej Beskid Mały, wszystko w zasięgu wzroku i niemal na wyciągnięcie ręki <lol>
Dwa tygodnie temu wybrałam się rowerem w Śląski, teraz przyszła pora na Mały. Właściwie na Magurkę i Czupel jeżdżę dość często, ale wczoraj zaplanowałam zrobić dłuższą, niż zazwyczaj trasę.
Moja trasa:
Bielsko – Wilkowice – Magurka Wilkowicka (909 m npm) – Czupel (930 m npm) – Rogacz (899 m npm) – Suchy Wierch (781 m npm) – Czernichów – Międzybrodzie – Żar (761 m npm) – Międzybrodzie – Przełęcz Przegibek (663 m npm) – Bielsko.
Niby Beskid Mały, a czułam się, jak w Wyspowym :) Przejechałam 57 km, 613 m przewyższenia, ale ogólnie suma podjazdów wyniosła ok. 1380 m, co w panującym wczoraj upale bardzo dało mi się we znaki :| :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozostałe fotki w mojej galerii na picasa:
https://picasaweb.google.com/1105764893 ... 1457131553#

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Fotorelacja: Beskid Mały rowerowo - 22.05.16 r.

Post autor: Comen » 24 maja 2016, o 13:46

Z Bielska można rzeczywiście robić fajne pętle po okolicznych Beskidach a mając rower to można się pewnie zapuścić i trochę dalej. Jak widoki? Chyba jednak nie najlepsze tego dnia. Dalekich obserwacji raczej nie było?
Czytałem taką informację na stronie KTG PTTK, że szlak zielony z Wilkowic pod schronisko na Magurce nie był zbyt dobrze wyznakowany. Wiadomość jest jednak sprzed półtora roku - ciekawe czy coś się w tej kwestii zmieniło?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

evil
User
Posty: 977
Rejestracja: 13 lis 2014, o 08:20

Fotorelacja: Beskid Mały rowerowo - 22.05.16 r.

Post autor: evil » 24 maja 2016, o 15:58

Nie wiem, jak to jest z zielonym szlakiem, ponieważ na Magurkę wjeżdżałam "piękną" asfaltową drogą <lol> ,
która co kawałek przecina ten szlak. Często mijałam turystów, ale nie wyglądali na zdezorientowanych, więc chyba nie jest tak źle :)
Widoki były całkiem niezłe, ale miałam ze sobą mały aparat z niewielkim zoomem, Fuji z zoom x 30 został w domu, bo za ciężki.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Fotorelacja: Beskid Mały rowerowo - 22.05.16 r.

Post autor: Adler » 28 maja 2016, o 09:39

Dużo ludzi w schronisku na Magurce?
Ciekawa trasa z niezłymi panoramami.
Widzę, że ostatnio przerzuciłaś się na rower.

evil
User
Posty: 977
Rejestracja: 13 lis 2014, o 08:20

Fotorelacja: Beskid Mały rowerowo - 22.05.16 r.

Post autor: evil » 28 maja 2016, o 13:03

Na Magurce masa ludzi :) Chociaż na Żarze było o wiele więcej. Natomiast jak zjeżdżałam do Czernichowa spotkałam tylko czworo turystów.
Alan pisze:Widzę, że ostatnio przerzuciłaś się na rower.
Chyba trochę znudziło mnie tradycyjne spacerowanie po takich niskich górkach :)

ODPOWIEDZ