Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Znaczki turystyczne dla kolekcjonerów

Ankiety badawcze i ciekawe strony www (głównie turystyczne).
Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Znaczki turystyczne dla kolekcjonerów

Post autor: Adler » 31 sie 2016, o 10:08

Coś dla koneserów...
Nie zamierzam zbierać.
Kupiłem sobie jednak taki znaczek w "Hajstrze", bo mi się spodobał. ;)

Informacja dla zainteresowanych:
Znaczek Turystyczny przedstawia miejsce, do którego dotarł turysta. Jest pamiątką i potwierdzeniem pobytu. W żadnym innym miejscu nie można kupić takiego znaczka. Kolejne numery znaczków przedstawiają grzbiety gór, schroniska turystyczne, biegi rzek, oznaczają miasta, zamki, miejsca historyczne, pamiątki przyrodnicze, zabytki techniki, jaskinie, ogrody zoologiczne i inne miejsca, do których dociera ciekawy turysta. Jest on turystyczną zachętą do zwiedzania tych miejsc a zarazem wyjątkową pamiątką. Zbieranie znaczków jest impulsem do wzięcia udziału w grze kolekcjonerskiej. Cały system jest nieustannie rozszerzany. W 2012 roku Znaczki Turystyczne znajdują się już w piętnastu państwach Europy! Jest to ogólnoeuropejska akcja kolekcjonerska.
Namiary: http://www.znaczki-turystyczne.pl/

Jeśli ktoś z Was zacznie zbierać, skompletuje małe co nieco, liczę na obszerniejszą foto-dokumentację na forum. ;)

Awatar użytkownika
tango
User
Posty: 641
Rejestracja: 27 lip 2014, o 02:44
Lokalizacja: Kraków

Znaczki turystyczne dla kolekcjonerów

Post autor: tango » 31 sie 2016, o 18:34

Super że to napisałeś! Ja widywałem takie znaczki w różnych miejscach, ale nie skojarzyłem, że to jest jakaś jedna akcja/inicjatywa. A tu proszę! Jak na Słowacji patrzyłem na te znaczki leżące pod szklaną ladą to sobie nawet myślałem, że mają coś wspólnego ze skautingiem... Może i ja zacznę je zbierać? W gruncie rzeczy pamiątek z wycieczek, zwłaszcza pamiątek sensownych, nigdy dość! Na pewno lepsze takie drewniane wypalane znaczki niż magnesy do przyczepiania na lodówkę...

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Znaczki turystyczne dla kolekcjonerów

Post autor: Adler » 1 wrz 2016, o 21:07

Znaczek z "Hajstry" w Beskidzie Niskim:
WP_20160831_19_53_47_Pro.jpg
WP_20160831_19_53_20_Pro.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
tango
User
Posty: 641
Rejestracja: 27 lip 2014, o 02:44
Lokalizacja: Kraków

Znaczki turystyczne dla kolekcjonerów

Post autor: tango » 2 wrz 2016, o 13:20

Ta nalepka na odwrocie jawi mi się jako bardziej ponętna od samego drewnianego gadżetu.

Tak na marginesie to dochodzę do wniosku, że tego typu inicjatywy (w tym również GOT i odznaka Korony Gór Polski) w jakimś tam stopniu przyczyniają się do zmniejszenia ruchu turystycznego w najbardziej obleganych rejonach, a zarazem promuje rejony mniej uczęszczane. No bo jak ktoś chce się bawić w zdobywanie tego typu znaczków i odznak to musi jeździć w różne rejony, a nie w kółko w Tatry...

ODPOWIEDZ