Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Wybieramy najpiękniejszy kraj pozaeuropejski!

Ciekawe miejsca na świecie.
Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Wybieramy najpiękniejszy kraj pozaeuropejski!

Post autor: Adler » 14 cze 2011, o 10:38

Nasze propozycje zgłaszamy w tym wątku (3 kraje).
Mile widziane krótkie uzasadnienie.

Awatar użytkownika
petruss1990
User
Posty: 1019
Rejestracja: 15 maja 2011, o 16:58
Lokalizacja: Hrubieszów/Lublin

Post autor: petruss1990 » 14 cze 2011, o 18:10

Jak 3 kraje to moje typy:
1) Nowa Zelandia i jej kosmiczny krajobraz, wystarczy spojrzeć na ujęcia z "Władcy Pierścieni"
2) Chile, czyli nieprzebyte Andy i zejścia do oceanu
3) Nepal po prostu Himalaje.
Nie można kochać ojczyzny, nie kochając miejsca, w którym się człowiek urodził...

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 14 cze 2011, o 20:31

1. Tybet (choć to nie kraj, ale skoro kiedyś był i skoro powinien nim być nadal, to tak go kwalifikuję) - nie tylko za zapierające dech w piersiach wysokie góry, ale przede wszystkim za wewnętrzne piękno mieszkańców. Jeśli którykolwiek naród na świecie odnalazł receptę na szczęście, to w moim przekonaniu właśnie Tybetańczycy.

2. Stany Zjednoczone Ameryki - ze względu na bodaj największe z wszystkich państw zróżnicowanie przyrody. Wybrzeża z palmami, góry i kaniony, pustynie, wzgórza, równiny, tereny wulkanopodobne, ponad 6200 metrów różnicy pomiędzy najwyższym i najniższym punktem. Zwiedzenie wszystkiego zajęłoby kilka tygodniów.

3. Argentyna - za Buenos Aires, czyli miasto, w którym największa spośród wszystkich miast świata liczba drużyn piłkarskich bierze udział w rozgrywkach najwyższej ligi krajowej. A poza tym za znajdującą się w nim najszerszą ulicę świata oraz za - ponoć - ogromną liczbę dyskotek i klubów nocnych.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
amber
User
Posty: 789
Rejestracja: 20 paź 2011, o 21:26
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Wybieramy najpiękniejszy kraj pozaeuropejski!

Post autor: amber » 28 sty 2012, o 09:12

Australia - idealne miejsce na wyprawy backpacking

Alaska - Bo kto by nie chciał choć raz poszukać złota

Syberia - pustka i dzikość, która przyciąga :)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Wybieramy najpiękniejszy kraj pozaeuropejski!

Post autor: Comen » 28 sty 2012, o 13:39

Stany Zjednoczone
To prawie cały kontynent. Przede wszystkim atrakcje przyrodnicze na zachodzie. Wielki Kanion, Góry Skaliste, Yellowstone, krater meteorytowy, najdłuższa jaskinia świata, itp, itd. Jeśli chodzi o budowle to głównie imponować będzie wielkość i rozmach. Miasta trochę inne niż w Europie, stąd pewnie też warte obejrzenia. Ciekawe zabytki rozwoju techniki – te znane powszechnie jak tama Hoovera czy most Golden Gate i te znane trochę mniej, np. w takim Austin w Teksasie do dziś funkcjonuje system oświetlenia dzielnic w postaci wysokich wież (tzw. moonlight towers).

Chiny
Podobnież cały kontynent, a poza tym kraj zagadka. Niesamowicie stara kultura, ale zawsze trochę ukryta i niedostępna, nie tylko ze względu na ustrój, ale choćby piekielnie trudne pismo. Wielki Mur Chiński, Miasto Zakazane, klasztory buddyjskie, ale też nowoczesne atrakcje Szanghaju czy Hongkongu. I równie sporo przyrodniczych perełek, jak choćby mogoty nad rzeką Li.

Chile
Tak sobie myślę, że chyba nie ma innego kraju na Ziemi w którym można zacząć zwiedzanie w tropikach a skończyć w obszarze polarnym. Pustynie na północy, fiordy na południu. Wysokie góry i równie wysokie wydmy. Doskonałe winnice. A ostatnio jest nawet rajd Paryż-Dakar.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

adelina4

Re: Wybieramy najpiękniejszy kraj pozaeuropejski!

Post autor: adelina4 » 2 sie 2012, o 14:37

1. Seszele
2. Malediwy
3 Tajlandia

Marika

Re: Wybieramy najpiękniejszy kraj pozaeuropejski!

Post autor: Marika » 3 lut 2013, o 11:17

1. Gruzja - i choć nie cierpię określenia "każdy znajdzie tutaj coś dla siebie", nadużywanego we wszelkich możliwych relacjach z podróży, to w przypadku tego kraju, wydaje się na miejscu. Nie jest to banał - w Gruzji faktycznie można zrobić, zobaczyć i przeżyć wiele. Wybrzeże, góry, winne regiony, miejsca ciekawe pod względem etnicznym - Swanetia, Wąwóz Pankisi... Długo by wymieniać, w każdym razie dla mnie jest to kraj wart nie jednej a kilku wizyt. Poza tym mam niejasne przeczucie, że to ostatnie lata, kiedy Gruzja pozostaje nieskażona masową turystyką...


2. Malezja - moim zdaniem to świetny kraj, by zacząć swoją przygodę z Azją. Nie przeżyjemy tam szoku kulturowego jak wielokrotnie się zdarza podczas pierwszej wizyty na przykład w Indiach, ale też liźniemy odrobinę egzotyki w wydaniu kulinarnym (świetna, zróżnicowana i zwyczajnie smaczna kuchnia), krajobrazowym (plantacje herbaty Cameron Highlands, rewelacyjne wybrzeże Morza Południowochińskiego) i kulturowym (oficjalną religią jest islam, co można odczuć każdym kroku).

3. Nepal - nie będę się przesadnie rozpisywać. Po prostu Himalaje, Himalaje, jeszcze raz Himalaje :)

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Wybieramy najpiękniejszy kraj pozaeuropejski!

Post autor: Gollum » 3 lut 2013, o 20:49

Chiny
Australia
USA
Wielkie i różnorodne. Są co prawda większe, jak Rosja i Kanada, ale są one bardziej jednolite; las daleko za horyzont, tundra daleko za horyzont.
Chiny to równocześnie Himalaje, Karakorum, Tybet, pustynie, dżungle, stepy, potężne rzeki i wspaniała kultura, promieniujaca bezpośrednio na pół Azji, a pośrednio na cały świat. I inne kultury, bo narodów w Chinach jest mnóstwo, zwłaszcza na południu. Mnie dodatkowo intryguje nieielki (no, tak ze trzy Polski) obszar Gór Sinotybetańskich (Hengduan Shan) przy granicy indyjskiej i birmańskiej, gdzie na pewno zyją pandy i prawdopodobnie przynajmniej dwa (są trzy) gatunki yeti i gdzie równolegle do siebie, w ogległosci nawet kilkunastu kilometrów płyną jedne z największych rzek świata, Jangcy, Mekong i Saluin. No i oczywiście Chinki...
Australia – kontynent będący państwem albo odwrotnie. Też mają wszystko, pustynie, stepy, zarośla, dżungle i oryginalną kulturę Aborygenów, wychwalaną pod niebiosa przez subkulturę poprawną politycznie. Do tego bogactwo bogactw: złoto, platyna, opale, szafiry, diamenty, które można samemu wydobywać, jeśli się ma uprawnienia górnicze i parę stów w kieszeni na roczną dzierżawę działki (ok. 400 zł za działkę 50x50 m). No i oczywiście oryginalna fauna z kangurami, wiecznie pijanymi (dosłownie) misiami koala i lubiącymi ludzi (jeść oczywiście) krokodylami różańcowymi.
USA – jak wyżej; najbardziej znane (bo Jankesi są mistrzami reklamy) obiekty przyrodnicze świata, najwyższe budowle i rozrekalmowane w filmach kultury; kowbojska dzikiego Zachodu, wyśmiewany przez wielkomiejskie subkultury Środkowy Zachód, purytańskie wschodnie wybrzeże, a do tego Indianie i dziwne (ale modne i politycznie poprawne) subkultury (gejowska, żydowska, finansowo-prawna itp.) wielkomiejskie. USA to także plażowe (dla przeciętnego letnika, bo dla mnie to wulkany, dżungle i oczywiście Hawajki) Hawaje, srogie lasy i góry Alaski i kształtne Portorykanki.

Chicken

Re: Wybieramy najpiękniejszy kraj pozaeuropejski!

Post autor: Chicken » 12 lut 2014, o 19:45

1. Oczywiście że GRUZJA :)
2. Czarnogóra a zwłaszcza zatoka kotorska
3. ech... Armenia, Bośnia i Hercegowina, Górski Karabach, Ukraina.... i można by tak jeszcze długo... :)

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wybieramy najpiękniejszy kraj pozaeuropejski!

Post autor: gar » 12 lut 2014, o 21:47

Chicken pisze:1. Oczywiście że GRUZJA :)
2. Czarnogóra a zwłaszcza zatoka kotorska
3. ech... Armenia, Bośnia i Hercegowina, Górski Karabach, Ukraina.... i można by tak jeszcze długo... :)
Czarnogórców, mieszkańców BiH oraz Ukraińców należy uświadomić, że nie mieszkają w Europie <lol>

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Wybieramy najpiękniejszy kraj pozaeuropejski!

Post autor: yaretzky » 12 lut 2014, o 21:52

gar pisze:Czarnogórców, mieszkańców BiH oraz Ukraińców należy uświadomić, że nie mieszkają w Europie <lol>
<okok>
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

miki

Wybieramy najpiękniejszy kraj pozaeuropejski!

Post autor: miki » 19 cze 2015, o 21:20

Według mnie Chiny, byłem z kolegami z pracy.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Wybieramy najpiękniejszy kraj pozaeuropejski!

Post autor: Comen » 25 cze 2015, o 17:17

gar pisze: Czarnogórców, mieszkańców BiH oraz Ukraińców należy uświadomić, że nie mieszkają w Europie <lol>
Coś w tym jest, że w nowym pokoleniu Europa = Unia Europejska
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Grol
User
Posty: 4
Rejestracja: 16 lis 2017, o 12:18
Lokalizacja: Warszawa

Wybieramy najpiękniejszy kraj pozaeuropejski!

Post autor: Grol » 17 lis 2017, o 09:38

Islandia

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Wybieramy najpiękniejszy kraj pozaeuropejski!

Post autor: Comen » 17 lis 2017, o 09:43

Islandia to wprawdzie wyspa oceaniczna ale nominalnie kraj europejski.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Palac-Romantyczny
User
Posty: 83
Rejestracja: 31 lip 2017, o 23:02

Wybieramy najpiękniejszy kraj pozaeuropejski!

Post autor: Palac-Romantyczny » 22 lis 2017, o 09:01

Chiny lub Japonia- te dwa kraje są naprawdę fascynujące pod względem kultury, zabytków oraz tradycji, więc jeżeli ma wybierać to właśnie bez wątpienia jeden z nich :)

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Wybieramy najpiękniejszy kraj pozaeuropejski!

Post autor: gar » 22 lis 2017, o 14:15

Z tego co widziałem na własne oczy wybór mam niewielki (byłem w zaledwie 3 krajach pozaeuropejskich). Tego co chciałbym zobaczyć jest dużo więcej - już wiem że mi i życia nie wystarczy (o pieniądzach nie wspominając).
Moja wybrana trójka to:
Gruzja (od ludzi przez kuchnię po widoki)
Chile (góry, ocean, fantastyczne linie kolejowe)
Nowa Zelandia (trochę się nasłuchałem o tamtejszej przyrodzie)

bartolomeo22
User
Posty: 6
Rejestracja: 30 cze 2019, o 12:37
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Wybieramy najpiękniejszy kraj pozaeuropejski!

Post autor: bartolomeo22 » 30 cze 2019, o 12:50

road 66 <3

Valdi
User
Posty: 1
Rejestracja: 23 maja 2020, o 16:25
Lokalizacja: warsaw

Czarnogóra

Post autor: Valdi » 23 maja 2020, o 16:33

Moi drodzy Czarnogóa to prawdziła 'ukryta perła' , wcisnięta pomiędzy Chorwację a Albanię. Odwiedziłam kilkukrotnie, gorąco polecam. Więcej informacji o luksusowych miejscach https....
Ogólnie dla miłośników luksusu fajna oferta.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2020, o 16:53 przez Adler, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Ostrzeżenie za nachalną reklamę.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Wybieramy najpiękniejszy kraj pozaeuropejski!

Post autor: Comen » 23 maja 2020, o 17:37

Od kiedy Czarnogóra to kraj pozaeuropejski?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

ccc
User
Posty: 1
Rejestracja: 19 wrz 2023, o 17:16

Re: Wybieramy najpiękniejszy kraj pozaeuropejski!

Post autor: ccc » 19 wrz 2023, o 22:07

1.) Etiopia - Lalibela i 11 Kosciolow wykutych w skale, cos niesamowitego i robi wrazenie.

2.) Yemen - magiczna Socotra, najbardziej spektakularna wyspa, jaka widzialem

3.) Bhutan - fascynujacy kraj, tam doslownie wszystko jest egzotyczne

4.) Afganistan i Pakistan - gory, ktore robia wrazenie i dziewicze, surowe krajobrazy

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Wybieramy najpiękniejszy kraj pozaeuropejski!

Post autor: Comen » 20 wrz 2023, o 17:54

Szkoda że trudno tam dojechać i nie są to miejsca specjalnie bezpieczne
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

ODPOWIEDZ