Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Promocje biletowe - kolej

Opinie, wskazówki.
Regulamin forum
Polecane miejsca, np. kawiarnie, hotele, itp. dodajemy do danego regionu w dziale "Polska". Zakaz umieszczania linków do komercyjnych stron www (reklam i ogłoszeń)!
Awatar użytkownika
Lubel
User
Posty: 154
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 14:25
Lokalizacja: Poznań

Promocje biletowe - kolej

Post autor: Lubel » 1 sie 2017, o 22:45

Chyba mnie Alan nie zabiję za ten temat. Postanowiłem w jednym wątku zebrać wszystkie kolejowe promocje biletowe, jest ich sporo, o części nawet nie wiedzą pasażerowie.

Wspólny Bilet Samorządowy
Przewoźnicy: KM, WKD, KŚ, KM, KW, KD, ŁKA, Arriva
https://www.cashless.pl/wiadomosci/plat ... ji-skycash

Przejazdy grupowe
Przewoźnicy: KW
http://koleje-wielkopolskie.com.pl/przejazdy-grupowe/

Wkrótce zaktualizuje, dzisiaj oczy się kleją.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Promocje biletowe - kolej

Post autor: Adler » 3 sie 2017, o 13:10

Dobry pomysł.
Kontynuuj.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Promocje biletowe - kolej

Post autor: gar » 27 sty 2018, o 14:10

Weekendowa podróż za 109 zł, czyli dawny bilet weekendowy, który dziś zwie się Razem w Polskę, ale co ważne obowiązuje w kilku spółkach kolejowych.
Oferta umożliwia odbycie nieograniczonej liczby przejazdów od piątku od godz. 19:00 do poniedziałku do godz. 6:00. Bilet jest dostępny w dwóch wersjach. Opcja Razem w Polskę Standard za 109 zł obowiązuje w drugiej klasie pociągów TLK i IC oraz w pociągach uruchamianych przez POLREGIO. Natomiast z biletem Razem w Polskę Komfort za 189 zł można podróżować w wagonach drugiej klasy wszystkich krajowych pociągów PKP Intercity (EIP, EIC, IC i TLK) oraz POLREGIO (R, IR). Bilety są imienne, tak więc należy pamiętać o wpisaniu w sposób czytelny oraz trwały imienia i nazwiska podróżnego, a także numeru dokumentu ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość. Dokument ten trzeba okazać podczas kontroli wraz z biletem. Ofertę weekendową można kupić nawet 30 dni przed planowaną podróżą w kasach biletowych obu przewoźników.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Promocje biletowe - kolej

Post autor: Comen » 28 sty 2018, o 11:31

To dobra wiadomość. Takie bilety były swego czasu dobrym argumentem dla podróżowania koleją. Np. jechaliśmy do Trójmiasta i obok przejazdu wte i wewte w cenie był jeszcze wypad na Hel i przemieszczanie się miedzy Gdańskiem, Gdynia i Sopotem.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Promocje biletowe - kolej

Post autor: gar » 28 sty 2018, o 13:12

Dla mnie optymalny byłby taki bilet w tygodniu, bo w weekendy czasu mam niewiele. Kiedyś, gdy była jedna spółka i jeden bilet często z tego korzystałem.
A może zrobić kiedyś zlot oparty o taki bilet ? Opracować jakąś ciekawą trasę i odwiedzić kilka interesujących miejsc w Polsce z noclegiem w jakimś PTSM-ie ?

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Promocje biletowe - kolej

Post autor: Adler » 16 lut 2018, o 10:11

PKP Intercity wprowadza do systemu sprzedaży kolejną pulę biletów w atrakcyjnych, obniżonych cenach. Nowa oferta "Promo" może zmniejszyć koszty podróży pociągami ekspresowymi nawet o 55%. Tanie bilety będą dostępne już od 1 sierpnia br.

PKP Intercity dostosuje również progi czasowe oferty "Wcześniej", z której można skorzystać w klasie 2. na dowolnie wybranej trasie krajowej wszystkich kategorii pociągów (EIP, EIC, IC, TLK). Od 31 sierpnia by otrzymać 10% zniżki należy kupić bilet na co najmniej 7 dni przed odjazdem, 20% na co najmniej 14 dni, a 30% na co najmniej 21 dni przed podróżą.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Promocje biletowe - kolej

Post autor: gar » 26 lut 2018, o 23:00

Wraz z nadejściem wiosny Koleje Śląskie zachęcają do aktywnego spędzania wolnego czasu. W ramach akcji "Rodzinne Niedziele" przewoźnik oferuje bezpłatne przejazdy dla rodziców w każdą pierwszą niedzielę miesiąca wolną od handlu.

Promocja skierowana do rodzin rozpocznie się w marcu – wraz z wejściem w życie ustawy o niehandlowych niedzielach. Pierwsza okazja, by skorzystać z oferty nadarzy się zatem 11 marca, a następnie: 1 kwietnia, 13 maja, 10 czerwca, 8 lipca, 12 sierpnia, 9 września, 14 października, 11 listopada oraz 9 grudnia. Z bezpłatnych przejazdów będą mogli korzystać rodzice lub opiekunowie podróżujący z dziećmi do 16. roku życia. Bilet musi posiadać jedynie podopieczny – rodzic lub dwójka rodziców podróżują całkowicie za darmo.

Więcej:
http://inforail.pl/%60rodzinne-niedziel ... 03014.html

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Promocje biletowe - kolej

Post autor: gar » 12 kwie 2018, o 19:23

Na długi weekend majowy koleje postanowiły zarobić, a nie uszczęśliwiać podróżnych i funkcjonowanie Biletu Turystycznego podzieliła na 4 terminy: 27 kwietnia - 30 kwietnia, 30 kwietnia - 2 maja, 2 maja - 4 maja oraz
4 maja - 7 maja.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Promocje biletowe - kolej

Post autor: Adler » 28 cze 2018, o 23:11

Postanowiłem skorzystać, nie po raz pierwszy zresztą, z tzw. "Biletu Górskiego" w Polregio.
Na stronie przewoźnika czytamy:
Bilet Górski - oferta skierowana jest przede wszystkim dla mieszkańców Beskidu: Sądeckiego, Małego, Makowskiego, Śląskiego, Żywieckiego oraz Podhala.

Ceny biletów jednorazowych są niższe średnio o 35 %, a miesięcznych o 45 % w stosunku do podstawowej taryfy „TPR”. Oferta obowiązuje na odcinkach:

Tarnów - Krynica - Zdrój
Zakopane - Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona
Żywiec - Sucha Beskidzka
Bielsko - Biała Gł. - Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona
Sędziszów - Bukowno Przymiarki

oraz pomiędzy wszystkimi stacjami/przystankami na łączących się ze sobą odcinkach.
Obowiązują również ulgi ustawowe.
I tak odcinek Ciężkowice-Tarnów z ulgą 33% kosztował mnie całe 3,68 zł.
Ten sam odcinek busem kosztuje 6,50 zł.

Zastanawiam się tylko, czy/jak tej spółce opłaca się wykonywanie kursów typu: Tarnów-Piwniczna Zdrój ("Bilet Górski" też obowiązuje), skoro w całym pociągu całe 4 osoby. Liczyłem. ;)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Promocje biletowe - kolej

Post autor: Comen » 29 cze 2018, o 08:27

Sędziszów - Bukowno Przymiarki to odcinek zdaje się wyżynny a nie górski. Te odcinki nie są niestety w żaden sposób ze sobą skorelowane co zresztą wynika z niewielkiego znaczenia pociągów w komunikacji na terenach górskich polskich Karpat.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Promocje biletowe - kolej

Post autor: Adler » 19 wrz 2018, o 13:54

Promocja: Do 23 września PKP przewiezie rower za złotówkę. Cena jest stała i nie zależy od długości trasy.
Rower będzie można przewieźć we wszystkich dostosowanych do tego pociągach Twoich Linii Kolejowych (TLK), InterCity (IC), Express InterCity (EIC) lub Express InterCity Premium (EIP). Bilety będzie można kupić w kasach biletowych, poprzez stronę internetową intercity.pl, a także u konduktora w pociągu TLK, IC i EIC w miarę wolnych miejsc.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Promocje biletowe - kolej

Post autor: gar » 2 mar 2023, o 19:28

Koleje Śląskie mają bardzo ciekawy bilet: EuroSilesia 24. Obowiązuje przez 24 godziny w pociągach Kolei Śląskich oraz Czeskich Drachach (czeski przewoźnik kolejowy) na terenie czeskiego kraju (województwa) morawsko-śląskiego. Koszt biletu to 42 zł. Dziś z niego korzystałem i wszystko wskazuje na to że nie był to ostatni raz.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Promocje biletowe - kolej

Post autor: gar » 6 lut 2024, o 22:55

W okresie ferii zimowych w województwie śląskim bilet dla osób poniżej 18 roku życia na przejazdy pociągami Kolei Śląskich kosztuje 1 zł niezależnie od długości trasy. Skorzystaliśmy dzisiaj i za drobne pojechaliśmy do Krakowa. Żeby było ciekawiej wykupując taki bilet dla dziecka dorosłemu przysługuje ulga rodzinna. W sumie nasza 4-osobowa rodzina za bilety zapłaciła niespełna 70 zł za przejazd tam i z powrotem (88 km). Zainteresowanie jest spore. W składach wszystkie miejsca siedzące zajęte i sporo osób stoi.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Promocje biletowe - kolej

Post autor: Comen » 7 lut 2024, o 07:02

Ciekawe czy promocja dotyczy tylko dzieci z województwa śląskiego czy nie ma to znaczenia
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Promocje biletowe - kolej

Post autor: gar » 7 lut 2024, o 07:49

Comen pisze:
7 lut 2024, o 07:02
Ciekawe czy promocja dotyczy tylko dzieci z województwa śląskiego czy nie ma to znaczenia
Z tego co wiem nie ma to znaczenia, więc do końca tygodnia możesz przyjechać ze swoim synem na Górny Śląsk za przysłowiowe grosze.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Promocje biletowe - kolej

Post autor: Adler » 7 lut 2024, o 14:06

Małopolska:
Podczas ferii zimowych w Małopolsce, od 10 do 25 lutego, dzieci i młodzież w wieku szkolnym pojadą za symboliczną złotówkę wszystkimi pociągami w regionie, a także autobusami Małopolskich Linii Dowozowych, funkcjonujących pod pieczą województwa małopolskiego. By kupić bilet za 1 zł wystarczy okazanie legitymacji szkolnej, uprawniającej do ulgowego przejazdu.
źródło: oswiecim.naszemiasto.pl

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Promocje biletowe - kolej

Post autor: gar » 23 lut 2024, o 08:26

Czesi wprowadzili ciekawą propozycję na Jeseniki. Bilet "Jeseniki" obowiązuje na terenie całego pasma i okolic (a pasmo jest spore) w tamtejszych autobusach i pociągach i kosztuje 150 CZK za 1 dzień za osobę, natomiast dla 2, 3, 4 lub 5 osób bilet grupowy kosztuje 300 CZK. Na bilecie grupowym może jechać zarówno rodzina jak i 5 znajomych. W takim przypadku bilet wychodzi po 60 koron na głowę, czyli niespełna 11 PLN.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Promocje biletowe - kolej

Post autor: Comen » 23 lut 2024, o 10:22

A są bilety na dłuższy termin?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Promocje biletowe - kolej

Post autor: gar » 23 lut 2024, o 12:17

Nie widziałem.

ODPOWIEDZ