Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Szczecin i okolice

Pas północny. Ciekawe miejsca.
Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Szczecin i okolice

Post autor: Abderyta » 22 paź 2010, o 22:39

Polecam Darłówko. Morze znajduje się dokładnie na zachód od plaży, więc tamtejszy zachód słońca nawet pana Terminatora przerobi na Gustawa z "Dziadów".

Nie polecam natomiast Świnoujścia. Nie dość, że często trzeba czekać od groma czasu, by dostać się na drugą wyspę promem, to jeszcze w jedynej ładnej dzielnicy, nad samym morzem, ceny w restauracjach i kafejkach dostosowane są do portfeli niemieckich, a nie swojskich.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13362
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 8 kwie 2011, o 21:34

Osobiście dobrze wspominam Szczecin i wizytę w Zamku Książąt Pomorskich oraz krótki pobyt w stoczni.

Halti

Wolin

Post autor: Halti » 2 maja 2011, o 18:42

Wolin ma tak wspaniałą historię... Sięga ona czasów neolitycznych! Najlepsze lata Wolin przeżywał w X i XI w, gdy był stolicą państwa i jednym z najludniejszych miast Europy... Co prawda z tamtej świetności niewiele już zostało, jednak i tak polecam odwiedzenie tego urokliwego miasteczka.
Cóż ciekawego tam mamy? Neogotycki ratusz z 1881 r., pomnik Trzygłowa, neobarokowy budynek poczty z ok. 1900 r., Muzeum Regionalne z cennymi zbiorami archeologicznymi, kamieniczki z XVIII i XIX w, kościół św. Mikołaja...
Na południowym krańcu miasta znajduje się rezerwat archeologiczny Wzgórze Wisielców oraz park. A na wzgórzu nad polaną stoi duży, biały pomnik Trzygłowa, odsłonięty z okazji millenium przyłączenia Pomorza do Polski.
To nie wszystko, dlatego też polecam wizytę w Wolinie przy okazji bytności na Pomorzu Zachodnim :-)

Reisebus
User
Posty: 10
Rejestracja: 3 maja 2012, o 16:57

Re: Szczecin i okolice

Post autor: Reisebus » 5 maja 2012, o 10:03

Cały ten region zachwyca swoim pięknem. Jest tam wiele atrakcji i oraz wiele ciekawych miejsc.
Puszcza Bukowa, Puszcza Warzyńska, Park Leśny Arkoński, jezioro Głębokie, Jezioro Szmaragdowe, oraz wiele innych ciekawych miejsc. Polecam wybranie się w te rejony każdemu.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13362
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Szczecin i okolice

Post autor: Adler » 5 maja 2012, o 10:13

Reisebus_pl pisze:Jezioro Szmaragdowe
Ciekawie to brzmi... :-)
Masz jakieś zdjęcia tego miejsca?
Jak można tam dojechać?

Verdi
User
Posty: 10
Rejestracja: 3 lip 2012, o 12:04

Re: Szczecin i okolice

Post autor: Verdi » 3 lip 2012, o 12:13

Jeżeli okolice Szczecina, to koniecznie na północny zachód, na wsypę Wolin. Piękne Turkusowe jezioro oraz park krajobrazowy,coś wspaniałego.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13362
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Szczecin i okolice

Post autor: Adler » 1 wrz 2012, o 20:16

Całkiem przypadkiem dowiedziałem się, że w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie jest naprawdę sporo do zobaczenia...

Chciałbym zwrócić szczególną uwagę na dwa miejsca:
1. "Salę maszkaronów", w której na ścianach znajdziemy zachowane przed zniszczeniem (II Wojna Światowa) prawdziwe arcydzieła! :shock:
2. "Szacht do Odry" (zalane wodą przejście podziemne).
Pytanie, dokąd prowadzi ten tunel??? ;-)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13362
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Szczecin i okolice

Post autor: Adler » 16 sie 2016, o 20:51

Bulwar Piastowski po remoncie i...weekendowych balangach.
DSC06978.JPG
DSC06980.JPG
DSC06981.JPG
DSC06985.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Szczecin i okolice

Post autor: gar » 12 maja 2017, o 08:54

Na trzecim piętrze Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie zawalił się strop. Władze placówki uspokajają, że ta część zamku była wyłączona z użytku. Na miejscu jest straż pożarna, powołano też sztab kryzysowy. Pękła ściana Zamku Książąt Pomorskich. Część sal zamknięta dla zwiedzających.
Do katastrofy budowlanej doszło po godz. 12.00. W Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie zawaliło się około 50 metrów kwadratowych stropu na każdej z trzech kondygnacji. - Doszło do osiadania filaru wewnątrz skrzydła północnego. Na razie nie znamy rozmiarów uszkodzeń. Na miejscu nie było pracowników ani zwiedzających - napisano w specjalnym komunikacie. Ta część była zamknięta Do uszkodzeń doszło w tej części zamku, która w ubiegłym tygodniu została wyłączona z użytku. Z budynku ewakuowano wszystkich pracowników Zamku Książąt Pomorskich, a także mieszczącego się tu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego oraz Opery na Zamku. Muzeum zapewnia również, że wszystkie eksponaty są bezpieczne. Z powodu katastrofy odwołano wszystkie wydarzenia, które miały odbywać się w czwartek na Zamku Książąt Pomorskich.
Etapy prac, które są przed nami, to odgruzowywanie oraz podjęcie decyzji o podstemplowaniu pozostałych części stropów - mówi dr inż. Stefan Nowaczyk z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, który nadzorował budynek.

Palac-Romantyczny
User
Posty: 83
Rejestracja: 31 lip 2017, o 23:02

Szczecin i okolice

Post autor: Palac-Romantyczny » 31 lip 2017, o 23:14

Bardzo ciekawy opis, dzięki za wstawienie :) Tylko raz miałem okazję być w Szczecinie i szczerze mówiąc to niewiele pamiętam, a samo miasto na pewno bardzo się zmieniło na przestrzeni ostatnich lat. Z tego co widzę to oczywiście na plus :)

Awatar użytkownika
eDom
User
Posty: 60
Rejestracja: 5 lut 2013, o 10:29

Szczecin i okolice

Post autor: eDom » 31 sie 2017, o 20:14

Miasto niewiele się różni od innych wielkich miast, może jedynie ciekawe położenie je wyróżnia ale już Świnoujście robi większe wrażenie, mnogość wysp i wysepek, przeprawy promowe, ładne plaże i dość ciekawe miasto, polsko-niemieckie, w zasadzie nie do odróżnienia po której stronie granicy jesteśmy. :)

Palac-Romantyczny
User
Posty: 83
Rejestracja: 31 lip 2017, o 23:02

Szczecin i okolice

Post autor: Palac-Romantyczny » 16 wrz 2017, o 10:30

Właśnie chodzi przede wszystkim o położenie, pokaż mi drugie takie samo miasto w takim punkcie, oczywiście Świnoujście nieco się różni na plus mnogość wspomnianych wysepek, dla turysty jest to bardziej atrakcyjna lokalizacja.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13362
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Szczecin i okolice

Post autor: Adler » 13 lut 2018, o 14:36

Wrocław ma swoje krasnale, a Szczecin będzie mieć swoje ptaki. Do końca marca w przestrzeni miejskiej pojawi się 26 rzeźb ptaków, które są efektem projektu „Ptaki i ptaszyska”, którą wymyślił artysta Stanisław Motyka i zrealizował wspólnie z mieszkańcami miasta. „Ptaki i ptaszyska” nazwą nawiązują do słynnych "Płonących Ptaków" Hasiora (rzeźby plenerowej w Koszalinie, przyp. germ@n), ale też właśnie do samych ptaków, których we Floating Garden Szczecin nie może zabraknąć.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8778
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Szczecin i okolice

Post autor: Comen » 13 lut 2018, o 19:59

Płonące Ptaki to instalacja znajdująca się w Szczecinie w Parku Kasprowicza. W relacji dałem nawet zdjęcie tej rzeźby Hasiora http://www.turystycznie-forum.pl/downlo ... hp?id=5069
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13362
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Szczecin i okolice

Post autor: Adler » 13 lut 2018, o 20:26

Po części masz rację, z tym, że ta szczecińska jest niewielkich rozmiarów.
A ja mam na myśli obszerniejszą konstrukcję koszalińską o podobnej nazwie, również autorstwa W.Hasiora.

Awatar użytkownika
petruss1990
User
Posty: 1016
Rejestracja: 15 maja 2011, o 16:58
Lokalizacja: Hrubieszów/Lublin

Re: Szczecin i okolice

Post autor: petruss1990 » 13 lut 2021, o 08:55

W tłusty czwartek miałem w Szczecinie sprawy do załatwienia. Różnica pomiędzy pociągiem a otwarciem zaowocowała takim wschodem słońca + kilka zdjęć ze spaceru:
IMG_3539.JPG
IMG_3534.JPG
IMG_3541.JPG
IMG_3538.JPG
IMG_3537.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie można kochać ojczyzny, nie kochając miejsca, w którym się człowiek urodził...

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8778
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Szczecin i okolice

Post autor: Comen » 13 lut 2021, o 12:01

Przy takiej wyżowej pogodzie świetnie prezentują się dymy z kominów fabrycznych. Wczoraj też tak miałem na Śląsku. Chłodnie kominowe potrafią nieźle zabrudzić niebo. Jaworzno i Łagisza zaprezentowały niezłe pióropusze.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Wiolcia
User
Posty: 218
Rejestracja: 24 paź 2014, o 14:52

Re: Szczecin i okolice

Post autor: Wiolcia » 13 lut 2021, o 12:32

Bardzo fajne to ostatnie zdjęcie. Wchodzisz jak w świetlisty tunel ;)

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Szczecin i okolice

Post autor: gar » 13 lut 2021, o 13:29

Dobrze wykorzystany poranek. A jak temperatura nad ranem ?

Awatar użytkownika
petruss1990
User
Posty: 1016
Rejestracja: 15 maja 2011, o 16:58
Lokalizacja: Hrubieszów/Lublin

Re: Szczecin i okolice

Post autor: petruss1990 » 13 lut 2021, o 13:39

Jak przyjechałem ze wschodu, to bym powiedział, że ciepło było ;-) tak koło -2
Nie można kochać ojczyzny, nie kochając miejsca, w którym się człowiek urodził...

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13362
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Szczecin i okolice

Post autor: Adler » 13 lut 2021, o 15:10

Ostatnie zdjęcie bardzo klimatyczne. (Y)

ODPOWIEDZ