Rosja

Ciekawe miejsca w Europie oraz relacje z naszych wycieczek.

Moderator: Comen

Regulamin forum
Jeśli dodajesz fotorelację, w tytule nowego wątku koniecznie dodaj prefiks: "Relacja:" i datę wycieczki.
Awatar użytkownika
Yoana
Posty: 1757
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Rosja

Post autor: Yoana » 30 mar 2011, o 18:24

Sankt Petersburg- miasto powstało w 1703 roku. Zostało wybudowane bardzo szybko. Nazywa się go miastem, które "stoi na kościach", ponieważ wielu ludzi oddało życie przy jego budowie. Decyzję o wybudowaniu miasta podjął Car Piotr Wielki. Miało ono zostać nową stolicą. Chciał, aby było ono podobne do innych miast europejskich. Miasto to charakteryzuje się ciekawym układem urbanizacyjnym. W oczy rzucają się przede wszystkim trzy rozchodzące się aleje, przy których koncentruje się najwięcej zabytków z XVIII i XIX wieku, których budowa była inicjowana przez kolejnych władców Rosji. Sankt Petersburg nazywany jest popularnie "Wenecją Północy" przez wzgląd na podmokły teren na którym został zbudowany oraz na sporą liczbę rzek na tym terenie. Historyczne centrum miasta zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Najpopularniejszymi zabytkami w Sankt Petersburgu są:

-Twierdza Pietropawłowska. Kościół Piotra i Pawła z charakterystyczną "szpilą".
-Ermitaż- to jedno z największych muzeów na świecie. Znajdują się w nim zbiory począwszy od średniowiecza aż do XX wieku.
-Sobór Kazański
-Sobór Izaaka
-Monastyr Smolny
-Cerkiew Chrystusa Zbawiciela
-Carskie Sioło- Pałac w którym to miała się znajdować nieodnaleziona "Bursztynowa Komnata"zdj.: www.piter.ru
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
figamaga
Posty: 414
Rejestracja: 5 paź 2010, o 21:19
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: figamaga » 9 maja 2011, o 20:39

A że być może nie wszystkim było / będzie dane być w Sankt Petersburgu, to namiastką może być wirtualny spacer po Ermitażu
http://www.hermitagemuseum.org/html_En/index.html

Andy
Administrator
Posty: 8552
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: phpBB 3.2

Re: Rosja

Post autor: Andy » 24 wrz 2011, o 11:21

Zastanawiam się, czy Smoleńsk (miejsce katastrofy) jest w programach zorganizowanych wycieczek?
Czy warto samochodem?
Czy lepiej skorzystać z transportu publicznego, względnie z zorganizowanej wycieczki do Moskwy?

Awatar użytkownika
Comen
Moderator
Posty: 5351
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Rosja

Post autor: Comen » 11 gru 2011, o 20:42

Ciekawy blog przewodnik po Rosji i krajach dawnego ZSRR (Ukraina, Białoruś, Kazachstan). Opisy wycieczek ilustrowane licznymi zdjęciami autora. Są też informacje związane z dojazdem do konkretnych miejsc. Zazwyczaj miasta i regiony położone trochę na uboczu masowych szlaków turystycznych. Przeczytałem fragment o Uralu (autor urodził się pod Permem) i stwierdzam, że czyta się to bardzo dobrze, pomimo że moja znajomość rosyjskiego skończyła się na edukacji szkolnej ileś tam lat temu. Kto nie zna cyrylicy i tak warto obejrzeć zdjęcia, zwłaszcza że autor przedstawia na nich Rosję bez żadnych upiększeń, a takie krajobrazy jak kominy fabryczne w mieście Niżny Tagił zrobiły na mnie niesamowite wrażenie swoją egzotyką i wręcz surrealizmem. Czasami są pewne problemy z wgraniem konkretnych stron.
Menu główne: http://varandej-guide.livejournal.com/
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
dinksiarz
Posty: 452
Rejestracja: 30 paź 2015, o 23:54
Lokalizacja: Rzeszów/Krosno

Rosja

Post autor: dinksiarz » 2 lut 2018, o 21:35

ja znów wyskoczę filmikiem z yt, może mało to oryginalne z mojej strony jednak warto oglądnąć ten filmik, jest on po prostu rewelacyjny:

Awatar użytkownika
Comen
Moderator
Posty: 5351
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Rosja

Post autor: Comen » 27 cze 2018, o 01:24

Czołówka programów-relacji z mundialu w Rosji może być także ściągawką turystyczną, bo przedstawiono na niej kilkanaście charakterystycznych obiektów znajdujących się w miastach organizujących mecze MŚ. Wideoklip inspirowany jest sztuką jubilerską, tzw. jajkami Faberg wykonywanymi dla carów Aleksandra III i Mikołaja II Romanowów. Podróż zaczyna się w Sankt-Petersburgu a kończy w Moskwie. Po drodze spotkamy po kolei m.in. któryś z petersburskich mostów zwodzonych i kolumny rostralne stojące na nabrzeżu Newy a z dawnej stolicy Rosji także pomnik konny Piotra Wielkiego, dalej katedrę w Kaliningradzie, meczet Kul Szarif oraz pomnik smoka Zilanta w Kazaniu, Pomnik Chwały, czyli popularnego "awiatora" w Samarze oraz rakietę sojuz znajdującą się w tamtejszym kompleksie muzeum kosmosu im. Jurija Gagarina, olbrzymi Pomnik Matki-Ojczyzny na Kurhanie Mamaja w Wołgogradzie oraz najprawdopodobniej sobór Fiodora Uszakowa w Sarańsku, dzwonnicę Soboru Rożdżestwienskiego w Rostowie nad Donem a także pomnik Wyzwolenia czyli "Nike znad Donu". Trzy konie z rozwianymi grzywami to chyba te moskiewskie z placu Maneżowego, ale pewności nie mam bo są "w pół drogi". Potem dopiero docieramy tradycyjnym rosyjskim pociągiem do celu. Moskwę symbolizuje cerkiew Wasyla Błogosławionego, wieże Kremla oraz najprawdopodobniej Teatr Bolszoj. Może ktoś rozpozna jeszcze inne landmarki, np. pomnik baletnicy, wysoką wieżę (latarnię morską?) i trochę niższą (może to być np. narożnik pałacu Sewastianowa w Jekaterynburgu). Brakuje mi tu jeszcze obiektów z Soczi oraz Niżnego Nowogrodu.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

celebrytka6
Posty: 4
Rejestracja: 28 wrz 2018, o 13:09
Lokalizacja: Gdańsk

Rosja

Post autor: celebrytka6 » 28 wrz 2018, o 14:58

Chciałabym pojechać do Moskwy, może był ktoś z jakiegoś biura podróży? Na wycieczce zorganizowanej?