Polesie

Paś środkowo-wschodni. Ciekawe miejsca oraz relacje z wycieczek z tego regionu.

Moderatorzy: Comen, gar

Regulamin forum
Jeśli dodajesz fotorelację, w tytule nowego wątku koniecznie dodaj prefiks: "Relacja:" i datę wycieczki.
Awatar użytkownika
Hawajka
Stały bywalec

Polesie

Post autor: Hawajka » 6 cze 2013, o 22:24

Chciałam bardzo polecić te tereny.
Bardzo chciałam pojechać w tym kierunku już od dawna, teraz wyszło trochę przypadkiem. i było świetnie.
mieszkaliśmy nad jeziorem Białym i był to dobry okres. w sezonie wakacyjnym ponoć aż roi sie tam od turystów.
sama okolica bardzo przyjemna. piękne lasy, fajnie, bo mieszane. brzozy, modrzewie, sosny.
odwiedziliśmy także jezioro Glinki uroczo położone wśród lasów.
doskonałe miejsce na jazdę rowerem pomiędzy jeziorami leśnymi ścieżkami i bardzo dobrymi asfaltówkami, mało uczęszczanymi w tym czasie.
także sama Włodawa to bardzo przyjemne miasteczko, szczególnie z przewodnikiem autochtonem ;)
ale mało.. mało czasu. następny raz koniecznie do samego poleskiego parku narodowego na bagna. i w jeszcze kilka innych miejsc polecanych przez miejscowych. ale tylko poza sezonem.
i te gofry w Okunince.. mmmm :)

Awatar użytkownika
Gollum
Najlepsza relacja zagraniczna 2016

Re: Polesie

Post autor: Gollum » 6 cze 2013, o 22:45

O tak, jak j. Białe, to tylko poza sezonem. Ale z kolei w PPN poza sezonem to właśnie wakacje. Bo to park odwiedzany w zdecydowanej większości przez wycieczki szkolne. Latem nie ma tam żywego ducha. Wiem, bo gdy mój dobry kumpel pracował w PPN, to wprowadziliśmy się do niego na parę dni, gdy on gdzieś wyjechał. gdy jechalismy nad jezioro - dzikie tłumy. Gdy na szlak w parku - byliśmy tylko my

Awatar użytkownika
Hawajka
Stały bywalec

Re: Polesie

Post autor: Hawajka » 11 lip 2013, o 22:34

dzięki za podpowiedź. choć nie wiem, czy jeszcze w te wakacje damy radę odwiedzić te tereny. teraz trochę niżej :)

JanJanuszJa
Nowy

Polesie

Post autor: JanJanuszJa » 24 sie 2015, o 17:03

Polesie to piękne miejsce. Magiczne wręcz, jak ktoś ma okazję to niech odwiedzi jak najprędzej ;)

Awatar użytkownika
gar
Moderator/Forumowicz 2016

Polesie

Post autor: gar » 17 sie 2017, o 22:54

Czy ktoś może pochwalić się wizytą w Poleskim Parku Narodowym ? Jakie wrażenia ?

Awatar użytkownika
gar
Moderator/Forumowicz 2016

Polesie

Post autor: gar » 12 mar 2018, o 19:39

Znowu jak śpiewało SDM będzie można pojechać pociągiem do Włodawy (co prawda nie dalekobieżnym, ale zawsze)
W tym roku Regio do Włodawy będzie kursował od 23 czerwca do 30 wrzesnia w soboty i niedziele.
Wyjazd z Chełma o 7:44 i 16:25; Przyjazd do Chełma 10:48 i 19:40
Pierwszy kurs do Włodawy bedzie zaczynał trasę w Lublinie, wyjazd o 6.25, ostatni z Włodawy tez do Lublina, przyjazd 20:59

Odpowiedz