Włochy

Ciekawe miejsca w Europie oraz relacje z naszych wycieczek.

Moderator: Comen

Regulamin forum
Jeśli dodajesz fotorelację, w tytule nowego wątku koniecznie dodaj prefiks: "Relacja:" i datę wycieczki.
Palac-Romantyczny

Włochy

Post autor: Palac-Romantyczny » 31 paź 2018, o 15:23

Poziom wody wzrasta poprzez topnienie lodowców, także niestety, ale Wenecje czeka zatopienie.

Awatar użytkownika
gar
Forumowicz Roku 2018!

Włochy

Post autor: gar » 31 paź 2018, o 16:37

Palac-Romantyczny pisze:
31 paź 2018, o 15:23
Poziom wody wzrasta poprzez topnienie lodowców, także niestety, ale Wenecje czeka zatopienie.
To fakt, ale obecne podtopienia wynikają z potężnych burz i związanych z nimi serią ulewnych deszczów.
We Włoszech w ogóle ostatnio pogodowo dzieje się dużo i niedobrze (wystarczy spojrzeć na zdjęcia z Rapallo).

Awatar użytkownika
Comen
Moderator forum

Włochy

Post autor: Comen » 31 paź 2018, o 17:45

W przypadku Wenecji do takiego globalnego wzrostu poziomu mórz dodać należy osiadanie gruntów na których zbudowane jest miasto.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Beskid
Administrator forum

Re: Włochy

Post autor: Beskid » 2 sty 2019, o 23:20

A propos Wenecji. :-0
Wenecja wprowadzi nową opłatę za wstęp do miasta. Obejmie ona turystów przybywających do Wenecji na krótko, bez noclegu. Ma przynieść 40-50 mln euro rocznych wpływów do budżetu. Opłatę w wysokości od 2,5 do 5 euro przewiduje nowa ustawa budżetowa, którą w niedzielę podpisał prezydent Sergio Mattarella. Ostateczną wysokość opłaty mają wyznaczyć władze Wenecji.

Przedstawiciele branży turystycznej, cytowani przez agencję Ansa, mówią, że liczba osób, które przyjeżdżają na kilka godzin do miasta sięga 22 milionów rocznie. Obecnie wszyscy turyści, którzy zatrzymują się w weneckich hotelach i pensjonatach, płacą dodatkowo - podobnie jak w całych Włoszech - kilka euro tzw. taksy pobytowej. To w sumie ponad 30 milionów euro rocznie. Za wjazd do Wenecji nie będą płacić pracownicy różnych sektorów, studenci i osoby mające rodzinę w mieście.
źródło: businessinsider.com.pl

Awatar użytkownika
gar
Forumowicz Roku 2018!

Post autor: gar » 3 sty 2019, o 09:29

Ładny nowy przychód sobie wymyślili. Już sami nie wiedzą za co sobie mają kazać płacić. Ciekawe jak to będzie wyglądać - specjalny bilet jak do muzeum czy parku narodowego i jak to będzie sprawdzane. Ci którzy chcą przyjechać to i tak przyjadą i te 2,5 czy 5 euro niczego w portfelu im nie zmieni (dla porównania najtańszy bilet na tramwaj wodny w Wenecji kosztuje 7,50 euro), a miasto zyska dodatkowe potężne dochody. Pytanie czy na obsługę nowej daniny nie pójdzie więcej niż z niej zbiorą, a znając Włochów nie jest to niemożliwe.

Awatar użytkownika
Beskid
Administrator forum

Post autor: Beskid » 6 sty 2019, o 18:04

Przy okazji przeglądania kraju zwróciłem uwagę na włoskie Bolzano. Pięknie tam !!
Nie byłem jeszcze. Czy ktoś z Was był/posiada zdjęcia z tego uroczego miasta w południowym Tyrolu?
Czy zatrzymują się tam zorganizowane wycieczki na zwiedzanie, czy raczej traktują ten teren jako miejscowość tranzytową?

Awatar użytkownika
gar
Forumowicz Roku 2018!

Post autor: gar » 6 sty 2019, o 19:50

Ja Bolzano nie byłem jakoś specjalnie zachwycony. Całkiem przyjemne miasto, ale znam co najmniej kilkadziesiąt ładniejszych i ciekawszych na terenie Włoch.

Awatar użytkownika
Beskid
Administrator forum

Post autor: Beskid » 6 sty 2019, o 20:11

A trasy górskie nad miastem i w okolicy?

Awatar użytkownika
gar
Forumowicz Roku 2018!

Post autor: gar » 7 sty 2019, o 18:51

Okolica dużo ciekawsza niż samo miasto. Widoki piękne. Predazzo ze skoczniami (jeśli ma się własne auto) też nie jest strasznie daleko.