Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Turystyka osób starszych

Pas północny. Ciekawe miejsca.
maria58
User
Posty: 1
Rejestracja: 10 lip 2022, o 17:39
Lokalizacja: Warszawa

Turystyka osób starszych

Post autor: maria58 » 10 lip 2022, o 17:46

Witajcie Serdecznie! (H)

W ostatnim czasie szukamy z mężem oferty turystycznej dla starszych wiekiem. (L) Jesteśmy już wiekowi, więc nie pasuje nam zgiełk i głośna muzyka na plażach. Znacie fajne miejsca nad morzem, gdzie jest cisza i spokój ? Jako emeryci mamy ograniczone zaasoby finansowe dlatego myślimy nad ofertę z biura podróży ale nie mozeemy się przekonać .

Polecicie coś ??? ??

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Turystyka osób starszych

Post autor: Comen » 10 lip 2022, o 21:38

No nad polskim morzem to będzie ciężko, tym bardziej że ceny w tym roku oszalały. Jeśli już to poleciłbym lewobrzeżne Mrzeżyno im dalej od ujścia Regi tym spokojniej. Albo wybrać inny kierunek niż polskie morze. Spokojnych miejscowości w całej Polsce bez liku.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Turystyka osób starszych

Post autor: gar » 11 lip 2022, o 22:27

We wrześniu nad Bałtykiem w większości miejscowości jest spokojnie, a im poźniej tym spokojniej.

Awatar użytkownika
tadeks
Ekspert
Posty: 1194
Rejestracja: 7 cze 2014, o 21:17
Lokalizacja: Słupsk

Re: Turystyka osób starszych

Post autor: tadeks » 22 lip 2022, o 16:36

maria58 pisze:
10 lip 2022, o 17:46
... szukamy z mężem oferty turystycznej dla starszych wiekiem. ... Znacie fajne miejsca nad morzem, gdzie jest cisza i spokój ? Jako emeryci mamy ograniczone zaasoby finansowe dlatego myślimy nad ofertę z biura podróży ale nie mozeemy się przekonać .
Polecicie coś ??? ??
Też jestem już kilka lat na emeryturze. Mimo, że mieszkamy blisko morza, to we wrześniu wybiegamy się na kilka dni w odległy od nas zakątek nad polskim morzem. Byłem tam już przez dwa tygodnie w 2012 roku. Miejsce to mnie zauroczyło, więc namówiłem rodzinę na wyjazd na
Wyspę Sobieszewską.
Polecam ten urokliwy zakątek.
Jest co zwiedzać po bliższej lub dalszej okolicy. Są tam zakątki dość popularne i mniej znane, gdzie króluje natura. Każdy po sezonie znajdzie tam coś bla siebie. Do końca września kursuje prom ze Świbna do Mikoszewa, więc jest blisko na Mierzeję Wiślaną z niedawno uruchomionym przekopem.
Nie będę tu Wyspy zachwalał, można znaleźć w sieci wiele materiałów. Są filmiki, informatory itp. Baza noclegowa wszelaka i tańsza niż w sezonie. A jaka plaża(!) po sezonie pełna ptastwa. Mamy przymiarki na domki w Sobieszewie i w Świbnie.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Turystyka osób starszych

Post autor: Adler » 22 lip 2022, o 17:29

Ciekawa propozycja. Jak czytam również dla rodzin z dziećmi.

ODPOWIEDZ