Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Wyjazd do Lwowa - wiza, formalności

Opinie, wskazówki.
Regulamin forum
Polecane miejsca, np. kawiarnie, hotele, itp. dodajemy do danego regionu w dziale "Polska". Zakaz umieszczania linków do komercyjnych stron www (reklam i ogłoszeń)!
Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Wyjazd do Lwowa - wiza, formalności

Post autor: Abderyta » 3 wrz 2012, o 13:28

Łazi mi po kapuście, by wiosną przyszłego roku zabrać moją 88-letnią ciotkę-babkę do Lwowa, miasta jej dzieciństwa. Czy ktoś mógłby oświecić mnie, jakich innych niż wyrobienie paszportu formalności należy dokonać, by legalnie wjechać do półprywatnego folwarku pana Janukowycza, np. gdzie, za ile i na ile dni/tygodni przed dniem wjazdu nabyć wizę? Z góry dziękuję.

[uwagiadm]Axel: Myślę, że ten dział będzie odpowiedni.[/uwagiadm]
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13426
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Wyjazd do Lwowa - wiza, formalności

Post autor: Adler » 3 wrz 2012, o 14:24

Abderyta pisze:gdzie, za ile i na ile dni/tygodni przed dniem wjazdu nabyć wizę?
Z tego co mi wiadomo na pobyt max. do 90 dni wiza jest tam niepotrzebna.

Awatar użytkownika
amber
User
Posty: 789
Rejestracja: 20 paź 2011, o 21:26
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Wyjazd do Lwowa - wiza, formalności

Post autor: amber » 6 wrz 2012, o 08:32

Polacy ogólnie nie potrzebują wizy. nie ma znaczenia czy ktoś tam jedzie na tydzień, miesiąc czy rok.
Wizy zostały dla nas zniesione jakiś czas temu. Potrzebny jest jedynie aktualny paszport i dużo cierpliwości i w sumie to tyle :)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8824
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Wyjazd do Lwowa - wiza, formalności

Post autor: Comen » 7 wrz 2013, o 19:18

A tak na marginesie, bo pierwszy post był umieszczony tu dość dawno, to napisz Abderyto czy coś wyszło z sentymentalnej eskapady ciotki-babci?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Re: Wyjazd do Lwowa - wiza, formalności

Post autor: Abderyta » 7 wrz 2013, o 19:23

Comen pisze:A tak na marginesie, bo pierwszy post był umieszczony tu dość dawno, to napisz Abderyto czy coś wyszło z sentymentalnej eskapady ciotki-babci?
Nie, nie wyjszło. Seniorka stwierdziła, że w Lwowie to już była na sentymentalnej wycieczce (w czasach PRL), więc woli pojechać do Warszawy (w której nigdy nie była) lub do Wrocławia.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

amina

Re: Wyjazd do Lwowa - wiza, formalności

Post autor: amina » 8 wrz 2013, o 14:14

Wiza nie jest potrzebna

ODPOWIEDZ