Najlepsze forum turystyczne w sieci! Już od ponad 10 lat!

Park & Ride

Opinie, wskazówki.

Moderator: Comen

Regulamin forum
Polecane miejsca, np. kawiarnie, hotele, itp. dodajemy do danego regionu w dziale "Polska". Zakaz umieszczania linków do komercyjnych stron www (reklam i ogłoszeń)!
Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 10635
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Park & Ride

Post autor: Adler »

Nie wiem, jak sytuacja wygląda u Was, w Waszych miastach i miejscowościach, ale w Tarnowie parking piętrowy typu Park&Ride sprawdza się w 100 procentach. Tarnowski obiekt znajduje się przy dworcu PKP od południowej strony. W tygodniu tylko na najwyższej kondygnacji można znaleźć wolne miejsca parkingowe. Co powoduje takie zainteresowanie?

1. Lokalizacja - mieszkańcy Tarnowa i okolic zostawiają tam samochody i ruszają w trasę pociągiem lub autobusem, do pracy, na wycieczkę, załatwić coś w centrum, itp.
2. Opłaty - w 2015 roku, po otwarciu wprowadzono opłatę 5 zł za dobę postoju. Zainteresowanie było marne. Rada miasta postanowiła wtedy wprowadzić darmowy postój. Strzał w dziesiątkę. W tym momencie większość miejsc parkingowych (maks. 340 osobówek) była/jest zajęta, zainteresowanie ogromne. Aktualnie (sam często korzystam) opłata wynosi symboliczną złotówkę, co wcale nie spowodowało mniejszego zainteresowania wśród podróżnych.
3. Dobra współpraca z PKP i MPK - monitoring, dobre oznaczenie tego obiektu w okolicy dworca, automat biletowy przed wejściem do obiektu, przystanek autobusowy z linią 6 przy wejściu do obiektu.

Czy korzystacie z takiej formy parkowania, podróżowania?
Ktoś opisze własne doświadczenia w tym temacie lub obiekty w swojej okolicy?
Awatar użytkownika
gar
Donator
Posty: 5779
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Park & Ride

Post autor: gar »

Jakoś na Śląsku nie mogę się doczekać tego typu rozwiązań, a tutaj aż się o to prosi.