Najlepsze forum turystyczne w sieci! Już od ponad 11 lat!

Turystyczne vlogi

Ogólne dyskusje o turystyce.
Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin

Turystyczne vlogi

Post autor: Comen » 22 sty 2021, o 08:41

Ostatnio modne stało się kręcenie filmów z podróży i tworzenie cyklów prezentowanych najczęściej na YouTube. Wygląda że jest to całkiem dobry sposób na zarabianie pieniędzy i to nie tylko aby sfinansować podróże. Oglądacie tego typu filmy? Ja mogę przedstawić przynajmniej kilka które mnie wciągnęły - kolejność dowolna.
Podróże Wojownika - Piotr Pająk podróżuje po różnych kontynentach a przy okazji trenuje sporty walki. Swoją bazę ma w Tajlandii, ale na filmach obejrzeć można również inne kraje Azji Południowo-Wschodniej, Bliski Wschód, Bałkany, Ukrainę, Amerykę Południową i kilka innych destynacji. Fajna atmosfera. Miejsca zarówno znane jak i nieoczywiste. Życie nocne. Cechą vloga jest także podróżowanie wspólne z innymi globtroter/kami zazwyczaj prowadzącymi swoje strony podróżnicze i vlogi. Można więc przy okazji obejrzeć ich trasy. Są także czaty na żywo. Trochę akcji charytatywnych a podróżnik przesyłał nawet swoje firmowe koszulki czy widokówki z różnych miejsc. Co ciekawe, większość tych podróży w okresie pandemii.
Bez Planu - blog mniej więcej w podobnej atmosferze jak poprzedni. Ciut bardziej edukacyjny. Ameryka Południowa, Filipiny, Europa Wschodnia a także kraje afrykańskie (Uganda, Rwanda). W egzotycznych miejscach zazwyczaj towarzyszą autorowi obeznani z miejscowymi zwyczajami przewodnicy a częściej przewodniczki. No i podróżuje ze swoją latynoską dziewczyną. Ostatnio autor niestety zarzucił wyjazdy ze względu na sytuację sanitarną na świecie.
Roman Fan Polszy - chłopak z Naddniestrza najpierw pokazuje swój region (był tam przewodnikiem turystycznym), także Mołdawię i fragment Ukrainy. Oczywiście jest to miejsce o specyficznym statusie i charakterze. Odbywa też wycieczki do Polski sam lub ze znajomymi. Ostatnio na stałe przeprowadził się do naszego kraju. Konfrontacja dwóch kultur. Podobno polskiego nauczył się słuchając piosenek rapowych i z Internetu. Trzeba przyznać, że naszym językiem włada doskonale i w ogóle nie słychać wschodniego akcentu. Konwencja vloga pozwala połechtać trochę naszą próżność, bowiem Polska dla mieszkańca ubogiego zakątka Europy wydaje się być ziemią obiecaną i prawdziwym Zachodem.
Marian na Świecie - cykle trochę starsze. Autor podróżuje najczęściej autostopem po krajach byłego Związku Radzieckiego. Jest Białoruś i Ukraina, ale także miejsca ekstremalne: od pustyń w sercu Azji po tundrę i tajgę syberyjską. W odróżnieniu od poprzednich filmiki są numerowane, więc można śledzić podróże znacznie bardziej systematycznie.
Wrzosy na wakacjach - rodzina geologów z Kujaw podróżuje własnoręcznie zaaranżowanym wanem/kamperem. Trasy głównie europejskie (Hiszpania, Rumunia-Mołdawia-Ukraina, Finlandia i Kraje Nadbałtyckie) a także Gruzja. Ciekawe atrakcje przyrodnicze, nieco mniej miast. Noclegi pod chmurką.
Piotr Żelażewski - piechur wędruje długodystansowymi polskimi i czeskimi szlakami górskimi a także prezentuje pieszy trekking przez Bośnię i Chorwację w dzikich górach trochę "na czuja". Ciekawe refleksje samotnego podróżnika. Uspokajająca atmosfera z kojącą muzyką.
Autostopem na Koniec Świata - wyprawy autostopem w atmosferze survivalowej. Misza przeciera olbrzymie przestrzenie Rosji i innych krajów bloku wschodniego oraz Stanów Zjednoczonych. Jest także trochę bardziej lightowa wycieczka z dziewczyną na Bałkany.
Wędrowne Motyle - podróże mieszkającej na Śląsku pary - geografów z wykształcenia. Marcin prowadzi dodatkowo kanał geograficzny Motyl i Globus w którym prezentuje różne ciekawostki geograficzne, wędruje "palcem po mapie" a także gra w GeoGuessr. Podróże na różne kontynenty z walorem edukacyjno-promocyjnym. W ostatnim roku ze względu na epidemię długa trasa dookoła Polski.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/
Awatar użytkownika
tadeks

Re: Turystyczne vlogi

Post autor: tadeks » 22 sty 2021, o 13:09

Comen pisze:
22 sty 2021, o 08:41
Podróże Wojownika - Piotr Pająk ...
To ktoś od gara ?
Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin

Post autor: Comen » 22 sty 2021, o 15:33

Trzeba spytać gara. O ile mi się nie pomyliło to gość pochodzi z Bielska.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/
Awatar użytkownika
gar
Donator

Post autor: gar » 23 sty 2021, o 13:34

Zbieżność nazwisk. Nie znam człowieka. Inna sprawa, że na Śląsku to nie jest rzadkie nazwisko.
Awatar użytkownika
Wiolcia
Donator

Post autor: Wiolcia » 2 lut 2021, o 20:51

Chyba jestem tradycjonalistką i wolę formę pisaną, ale czasem oglądam. Dobre filmy kręci Globstory i Kołem się toczy, więc czasem zerkam.
Adler
Administrator

Post autor: Adler » 22 kwie 2021, o 14:07

Sway the way - bardzo ciekawe filmiki o miastach, regionach europejskich i nie tylko.
-> https://www.youtube.com/c/Swaytheway/videos