Najlepsze forum turystyczne w sieci! Już od ponad 10 lat!

Niemcy

Ciekawe miejsca w Europie oraz relacje z naszych wycieczek.

Moderator: Comen

Regulamin forum
Jeśli dodajesz fotorelację, w tytule nowego wątku koniecznie dodaj prefiks: "Relacja:" i datę wycieczki.
Awatar użytkownika
gar
Donator

Re: Niemcy

Post autor: gar »

Ktoś musi pokryć koszty przejazdu. Skoro w autokarze może być 25 osób zamiast 50 to i cena musi iść do góry.
Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin

Post autor: Comen »

Cena koszty przejazdu pokryć musi ale benzyna jednak zdecydowanie potaniała. Z drugiej strony cena powinna być regulowana popytem. Ten w dobie epidemii jest zdecydowanie mniejszy.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Adler
Administrator

Post autor: Adler »

Będą sobie odbijać straty, jak to czynią aktualnie np. dentyści. (Z)
Awatar użytkownika
Adler
Administrator

Bardzo dobre wieści dla turystów zwiedzających Berlin:
Berlin wzbogacił się o nowy odcinek linii metra U5. Zamyka on „lukę” w centrum miasta, w rejonie Bramy Brandenburskiej, Unter der Linden, Wyspy Muzeów i Alexanderplatz, łącząc dwa wcześniej istniejące odcinki linii metra.

Na nowym 2,2-kilometrowym odcinku znajdują się trzy stacje – Unter den Linden, Museumsinsel, Rotes Rathaus, z czego środkowa zostanie otwarta w przyszłym roku. Otwarte 4 grudnia przedłużenie jest wypełnieniem „dziury” między Alexanderplatz a Brandenburger Tor. Teraz pociągi obsługują trasę od Hauptbahnhof (dworzec główny) do Hönow. Cała linia U5 liczy 22 km i jest drugą najdłuższą linią metra w Berlinie (palmę pierwszeństwa dzierży U7).

– Przedłużenie linii metra U5 z Alexanderplatz do głównego dworca kolejowego to wyjątkowy projekt transportowy. Teraz Berlin wschodni jest znacznie lepiej skomunikowany z centrum miasta. To przedłużenie trasy jest kolejnym krokiem na drodze do zmiany mobilności w Berlinie. W 30. rocznicę zjednoczenia Niemiec Wschód i Zachód zbliżają się do siebie. To dobry dzień dla Berlina – mówi Michael Müller, burmistrz Berlina.
źródło: transport-publiczny.pl
Awatar użytkownika
Yoana
Donator

Post autor: Yoana »

W sumie wolałabym przejść na nogach od Reichstagu przez bramę, Unter den Linden do Alexanderplatz. (T)
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek
Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin

Dla turysty ten odcinek jest na tyle ciekawy że lepiej przymierzyć to na powierzchni ale jadąc tranzytem wygodniej jechać jedną linia a nie przesiadac się
Awatar użytkownika
Adler
Administrator

Wzmożone kontrole graniczne m.in. na przejściu Świnoujście/Ahlbeck. Teściki, zaświadczenia i takie tam.
Mam nadzieję, że im do wakacji przejdzie.
Awatar użytkownika
gar
Donator

Post autor: gar »

Wiem, że na to liczysz, ale pewności nie ma. Choć według mnie sytuacja do wakacji się wyprostuje. Zakażeń będzie niewiele - pytanie czy niektóre rządy dalej nie będą brnęły w absurdy.
Awatar użytkownika
Adler
Administrator

Po stronie polskiej jest co robić, ale chciałem pokazać dzieciom, że po drugiej stronie granicy ci ludzie mówią tak jakoś inaczej, a pieniążki wyglądają dziwnie. :)
Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin

Też czekam. Bo na razie na Litwę i Łotwę wjechać można tylko z aktualnym teścikiem a i tak bodaj obowiązuje 10-dniowa kwarantanna.
Awatar użytkownika
Adler
Administrator

Dobra wiadomość z Niemiec.
Polska już nie jest na liście krajów z podwyższonym ryzykiem zakażenia.
Od 9 maja nie będą potrzebne testy, zostaje 10-dniowa kwarantanna (z możliwością skrócenia do 5 dni).
Tranzyt ma być puszczany jak kiedyś.