Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Przygotowanie kondycyjne

Opinie, wskazówki.
Regulamin forum
Polecane miejsca, np. kawiarnie, hotele, itp. dodajemy do danego regionu w dziale "Polska". Zakaz umieszczania linków do komercyjnych stron www (reklam i ogłoszeń)!
Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13426
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Przygotowanie kondycyjne

Post autor: Adler » 25 mar 2011, o 18:23

W tym wątku o przygotowaniach do sezonu letniego (dyscypliny letnie) oraz zimowego (narty, itp.)

Czy preferujecie treningi kondycyjne przed sezonem letnim?

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Yoana » 27 mar 2011, o 09:45

Ja staram się regularnie ćwiczyć :-) robi się ciepło... dużo osób uprawiających turystykę kwalifikowaną na pewno przygotowuje się kondycyjnie. Myślę, że np. na wyprawę trudniejszym szlakiem górskim nie powinniśmy wybierać się bez solidnej zaprawy.
Cały rok najlepiej ćwiczyć, chodzić na basen, spacery, siłownie itp. żeby utrzymać formę...
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Norden
Ekspert
Posty: 1259
Rejestracja: 8 paź 2010, o 23:41
Lokalizacja: Wojnicz

Post autor: Norden » 30 mar 2011, o 13:13

Ja od stycznia jeżdżę praktycznie w każdy weekend na dzień lub dwa w góry :-) Dziennie pokonuję pieszo lub na nartach od kilku do ponad 20 kilometrów w zależności od trasy i pogody. A jutro jadę pierwszy raz w tym roku na rowerze do pracy - 15 kilometrów w jedną stronę + około 200 metrów przewyższeń :-)

Awatar użytkownika
ziuba
User
Posty: 154
Rejestracja: 22 wrz 2010, o 18:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: ziuba » 30 mar 2011, o 17:09

Ja od 1 kwietnia zaczynam śmigać na rowreku i na rolkach, oprócz tego codziennie do pracy i z pracy na nóżkach, zeby przewietrzyć umysł przed i po, i dla samego ciała rzecz jasna:DDD
"Świat jest jak księga, kto nie podróżuje...czyta jakby tylko jedną stronę"

Awatar użytkownika
kuba_osw
User
Posty: 35
Rejestracja: 10 sty 2011, o 13:54
Lokalizacja: Osw / Megeve

Post autor: kuba_osw » 2 kwie 2011, o 14:54

najprostszą metodą utrzymania dobrej kondycji, a zarazem chyba najskuteczniejszą jest... najzwyczajne bieganie! Nie potrzeba ani jakiegoś specjalistycznego sprzętu ani wygórowanego miejsca... wystarczy ok. 3 razy w tygodniu pobiegać sobie po ok 5-10km w średnim tempie... oprócz biegania oczywiście pływanie mocno poprawia kondycję...

Awatar użytkownika
Tonfa
User
Posty: 65
Rejestracja: 7 mar 2011, o 12:01
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Tonfa » 4 kwie 2011, o 08:54

Utrzymuję formę trenując na siłowni, do tego trenuję Muay Thai. Przed zbliżającym się okresem letnim trochę większy nacisk idzie na ćwiczenia aerobowe (bieżnia, spinning). Oprócz przygotowania kondycyjnego, taka aktywność fizyczna to lepsze samopoczucie na co dzień i wspaniałe działanie endorfin :)

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 4 kwie 2011, o 09:09

Tonfa pisze:do tego trenuję Muay Thai
Czy po takim treningu jest się bardzo poobijanym? I co ważniejsze, jak często - w stosunku do pozostałych części ciała - obrywa się w głowę? Pytam, ponieważ rozważam zapisanie się na tego typu treningi.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
Tonfa
User
Posty: 65
Rejestracja: 7 mar 2011, o 12:01
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Tonfa » 7 kwie 2011, o 17:56

Wszystko zależy od trenera i formuły treningów jakie prowadzi. Mam co jakiś czas kilka siniaków, ale raczej nie widać ich spod ubrania ;) Szczególnie na początku nie ma mowy o obrywaniu w głowę - myślę, że nie ma o tym mowy przez dłuższy czas ;)

Osobiście bardzo polecam! można się wyżyć, czegoś nauczyć, zadbać o kondycje i sylwetkę!

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 7 kwie 2011, o 17:59

Dziękuję za odpowiedź. Jeszcze jedno pytanie. Czy istnieją jakieś warunki wstępne, które trzeba spełnić, by móc zapisać się na treningi? Pytam, ponieważ kumpel musiał zrobić 50 pompek, by go przyjęto na treningi boksu.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
Tonfa
User
Posty: 65
Rejestracja: 7 mar 2011, o 12:01
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Tonfa » 15 kwie 2011, o 16:04

To pewnie bardzo wiele zależy od konkretnego kluby gdzie się zapiszesz. Tam gdzie ja trenuje nie trzeba było przechodzić żadnych testów. Czysta rekreacja i na prawdę świetna zabawa :)

ODPOWIEDZ