Najlepsze forum turystyczne w sieci! Już od ponad 10 lat!

Które biuro podróży wybrać?

Opinie, wskazówki.

Moderator: Comen

Regulamin forum
Polecane miejsca, np. kawiarnie, hotele, itp. dodajemy do danego regionu w dziale "Polska". Zakaz umieszczania linków do komercyjnych stron www (reklam i ogłoszeń)!
Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 10710
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Które biuro podróży wybrać?

Post autor: Adler »

To pytanie zadajemy sobie bardzo często, gdy zbliża się pora urlopu...
Na co zwrócić uwagę?
Jak dokonać właściwego wyboru?

Niestety nie posiadam najnowszych danych.
Posłużę się tutaj statystykami z lat ubiegłych.
Jak wiemy, niektóre z nich to już przeszłość...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 10710
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler »

Już posiadam :mrgreen:
2011 ;-)


Wśród biur podróży, Itaka wyszła na prowadzenie. W kwietniu jego oferty wybrało 20 proc. klientów portali turystycznych EasyGo.pl i Wakacje.pl. To wynik o jeden punkt procentowy lepszy niż w 2010 roku.

Drugie miejsce, z wynikiem 12 punktów proc. w sprzedaży, należy do biura Oasis Tours. To identyczna pozycja i taki sam wynik tego gracza jak przed rokiem. Trzecie miejsce kwietniowego podsumowania należy do biura Sun&Fun. Pomarańczowy touroperator zyskał w obrazie rocznym 2 punkty proc. i zakończył miesiąc sprzedażowy 10 proc. udziałem w tym segmencie. Na pozycji czwartej odnotowujemy biuro Alfa Star z 9 proc. wynikiem w sprzedaży, a na miejscu piątym łódzki Rainbow Tours z 8 punktami proc. (2010 - 7 proc.) .

Grecos, Otium, Atur, Bee Free Holidays. Rezydenci tych czterech biur podróży zyskali najwyższe uznanie klientów portali w miesięcznym zestawieniu porównawczym. Co prawda nie osiągnęli oni maksymalnego 5 punkowego wyniku w portalowym programie OPINIE, ale 4,8 pkt. zdecydowanie warte jest odnotowania i wyróżnienia.

Druga pozycja kwietnia przypada terenowym pracownikom Konsorcjum Biur Podróży (4,5 pkt.). Trzecie miejsce i brązowe laury miesiąca trafiają ex aequo do rezydentów biur: Oskar i Wezyr (oba po 4,3 pkt.). Miejsce czwarte, z oceną 4,1 pkt., trafia do Alfa Star, Rainbow Tours, Ecco Travel i 7islands. Czołowe zestawienie TOP 5 najlepszych rezydentów miesiąca zamykają pracownicy biura Triada z oceną 3,9 pkt. na 5 możliwych do zdobycia.

Zdaniem klientów pozostawiających swoje oceny w portalowych programach OPINIE najlepsze konstrukcje opisów katalogowych - w porównaniu bezpośrednim z sytuacją rzeczywistą na miejscu wypoczynku - miały w minionym miesiącu biura: Bee Free Holidays, Otium i Atur. Warto też zaznaczyć, że wszystkie 3 biura zajmowały także pierwsze miejsce w ocenie najlepszych rezydentów. Ich wynik w omawianej kategorii wyniósł po 5 pkt. dla każdego na 5 możliwych do uzyskania.

Drugie miejsce i także wysoka (4,8 pkt.) liczba punków trafia do sztabów marketingowych biur Grecos i Konsorcjum Biur Podróży. Trzecie miejsce na tematycznym podium zajęło w kwietniu biuro Rainbow Tours z wynikiem 4,7 pkt. Miejsce czwarte trafia w ręce pracowników Alfa Star (4,3 pkt.), a tematyczny TOP 5 zamyka biuro 7islands z wynikiem
4,2 pkt.


źródło: tur-info.pl