Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Wyprawa na Śnieżkę

Ciekawe miejsca w Sudetach i Górach Świętokrzyskich.
Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Wyprawa na Śnieżkę

Post autor: Yoana » 27 sie 2011, o 00:32

Jak myślicie, z którego miejsca warto wyruszyć na Śnieżkę, biorąc wzgląd na to, iż potencjalny turysta nie jest wprawiony w górskich eskapadach?

Z góry dziękuję za poradę ;-)
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Wyprawa na Śnieżkę

Post autor: Comen » 27 sie 2011, o 08:40

Z Karpacza jest kolej krzesełkowa na Kopę pod Śnieżką. Połowa drogi w górę z głowy ;-) A stamtąd niebieskim szlakiem na szczyt.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
figamaga
User
Posty: 414
Rejestracja: 5 paź 2010, o 21:19
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wyprawa na Śnieżkę

Post autor: figamaga » 27 sie 2011, o 14:56

Ja wychodziłam spod światyni Wang. I dałam radę :)

Awatar użytkownika
Norden
Ekspert
Posty: 1250
Rejestracja: 8 paź 2010, o 23:41
Lokalizacja: Wojnicz

Re: Wyprawa na Śnieżkę

Post autor: Norden » 28 wrz 2011, o 00:07

A ja wychodziłem z Miłkowa i też dałem radę :-P

A na poważnie, to każdy powinien dobierać sobie długość trasy adekwatnie do swoich możliwości kondycyjnych, na podstawie orientacyjnych czasów przejść i rzeczywistych przewyższeń podanych na mapach i w przewodnikach.

Awatar użytkownika
betinka
User
Posty: 26
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 18:25
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wyprawa na Śnieżkę

Post autor: betinka » 28 wrz 2011, o 15:07

Próbowaliśmy wyjść dwa razy. Za pierwszym razem obok Kościółka Wang (jak figamaga), ale tak zaczęło lać, że nie było szansy na dojście. A za drugim podejściem wyjechaliśmy na Kopę, a później na górę szliśmy spacerkiem, z dziećmi. W dół schodziliśmy pieszo, chyba zielonym szlakiem obok domu śląskiego (mogłam coś pomylić z nazwą i kolorem szlaku...ha,ha!). Było chwilami stromo ale daliśmy radę!!

Awatar użytkownika
Gniewko
User
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2011, o 18:04
Lokalizacja: Po południu

Re: Wyprawa na Śnieżkę

Post autor: Gniewko » 13 lis 2011, o 19:44

Ja wyszedłem z Karpacza, minąłem świątynię Wang (oczywiście nie omieszkałem jej zwiedzić) i bez problemu dotarłem na Śnieżkę. Nie pamiętam koloru szlaku, gdyż było to lata temu. Po drodze, na szosie, jest jeszcze miejsce gdzie (podobno) zaburzona jest ziemska grawitacja.

Pozdrowka

Awatar użytkownika
mariusz77
User
Posty: 248
Rejestracja: 10 lut 2013, o 15:05

Re: Wyprawa na Śnieżkę

Post autor: mariusz77 » 7 mar 2013, o 20:16

Odgrzewany temat; ale...
Zacząłbym od Wanga-potem niebieskim szlakiem do Polany; na Polanie mały postój-potem dalej niebieskim do Samotni-cudne widoki;ale dość trudno technicznie-następnie Strzecha Akademicka-Równia i prosto do Domu śląskiego-potem polecam czarnym w górę-schodzimy niebieskim-ponownie Dom Śląski-i gorąco polecam ale może być trudno-czerwonym-uwaga; po deszczu będzie tam cholernie niebezpieczne. Kończymy przy Schronisku nad Łomniczką.

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

Re: Wyprawa na Śnieżkę

Post autor: creamcheese » 7 mar 2013, o 21:30

schronisko pod Łomniczką...bardzo nieprzyjemna pani ;)
dalej czerwonym cudną trasą do Domu Śląskiego i...juz prawie Śnieżka...powrót choćby przez Samotnię
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ