Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Niemcy

Ciekawe miejsca w Europie.
Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Niemcy

Post autor: gar » 8 maja 2020, o 15:17

Ktoś musi pokryć koszty przejazdu. Skoro w autokarze może być 25 osób zamiast 50 to i cena musi iść do góry.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Niemcy

Post autor: Comen » 8 maja 2020, o 17:18

Cena koszty przejazdu pokryć musi ale benzyna jednak zdecydowanie potaniała. Z drugiej strony cena powinna być regulowana popytem. Ten w dobie epidemii jest zdecydowanie mniejszy.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Niemcy

Post autor: Adler » 8 maja 2020, o 23:37

Będą sobie odbijać straty, jak to czynią aktualnie np. dentyści. (Z)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Niemcy

Post autor: Adler » 6 gru 2020, o 23:07

Bardzo dobre wieści dla turystów zwiedzających Berlin:
Berlin wzbogacił się o nowy odcinek linii metra U5. Zamyka on „lukę” w centrum miasta, w rejonie Bramy Brandenburskiej, Unter der Linden, Wyspy Muzeów i Alexanderplatz, łącząc dwa wcześniej istniejące odcinki linii metra.

Na nowym 2,2-kilometrowym odcinku znajdują się trzy stacje – Unter den Linden, Museumsinsel, Rotes Rathaus, z czego środkowa zostanie otwarta w przyszłym roku. Otwarte 4 grudnia przedłużenie jest wypełnieniem „dziury” między Alexanderplatz a Brandenburger Tor. Teraz pociągi obsługują trasę od Hauptbahnhof (dworzec główny) do Hönow. Cała linia U5 liczy 22 km i jest drugą najdłuższą linią metra w Berlinie (palmę pierwszeństwa dzierży U7).

– Przedłużenie linii metra U5 z Alexanderplatz do głównego dworca kolejowego to wyjątkowy projekt transportowy. Teraz Berlin wschodni jest znacznie lepiej skomunikowany z centrum miasta. To przedłużenie trasy jest kolejnym krokiem na drodze do zmiany mobilności w Berlinie. W 30. rocznicę zjednoczenia Niemiec Wschód i Zachód zbliżają się do siebie. To dobry dzień dla Berlina – mówi Michael Müller, burmistrz Berlina.
źródło: transport-publiczny.pl

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Niemcy

Post autor: Yoana » 10 gru 2020, o 11:29

W sumie wolałabym przejść na nogach od Reichstagu przez bramę, Unter den Linden do Alexanderplatz. (T)
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Niemcy

Post autor: Comen » 10 gru 2020, o 15:37

Dla turysty ten odcinek jest na tyle ciekawy że lepiej przymierzyć to na powierzchni ale jadąc tranzytem wygodniej jechać jedną linia a nie przesiadac się
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Niemcy

Post autor: Adler » 3 mar 2021, o 21:37

Wzmożone kontrole graniczne m.in. na przejściu Świnoujście/Ahlbeck. Teściki, zaświadczenia i takie tam.
Mam nadzieję, że im do wakacji przejdzie.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Niemcy

Post autor: gar » 3 mar 2021, o 22:14

Wiem, że na to liczysz, ale pewności nie ma. Choć według mnie sytuacja do wakacji się wyprostuje. Zakażeń będzie niewiele - pytanie czy niektóre rządy dalej nie będą brnęły w absurdy.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Niemcy

Post autor: Adler » 4 mar 2021, o 09:26

Po stronie polskiej jest co robić, ale chciałem pokazać dzieciom, że po drugiej stronie granicy ci ludzie mówią tak jakoś inaczej, a pieniążki wyglądają dziwnie. :)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Niemcy

Post autor: Comen » 5 mar 2021, o 13:30

Też czekam. Bo na razie na Litwę i Łotwę wjechać można tylko z aktualnym teścikiem a i tak bodaj obowiązuje 10-dniowa kwarantanna.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Niemcy

Post autor: Adler » 7 maja 2021, o 22:40

Dobra wiadomość z Niemiec.
Polska już nie jest na liście krajów z podwyższonym ryzykiem zakażenia.
Od 9 maja nie będą potrzebne testy, zostaje 10-dniowa kwarantanna (z możliwością skrócenia do 5 dni).
Tranzyt ma być puszczany jak kiedyś.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Niemcy

Post autor: Adler » 8 cze 2021, o 15:22

Od 30 maja 2021 r. Polska nie jest już uznawana za obszar podwyższonego ryzyka.

Na stronie gov.pl czytamy:
Jak usunięcie Polski z obszarów ryzyka wpłynie na podróże do Niemiec?

Usunięcie Polski z listy obszarów ryzyka oznacza, że niezależnie od powodu wjazdu do Niemiec przy przekraczaniu granicy lądowej nie trzeba będzie rejestrować wjazdu i wykonywać testu.

WAŻNE! Wejście na pokład samolotu lecącego do Niemiec będzie ciągle możliwe co do zasady tylko z negatywnym wynikiem testu. Szybkie testy antygenowe mogą być wykonane najwcześniej 48h (testy PCR, LAMP, TMA 72h) przed planowaną godziną lądowania w Niemczech. Pamiętaj, że liczy się czas pobrania próbki. WYJĄTEK! Negatywnego wyniku testu przy podróży lotniczej do Niemiec nie muszą mieć dzieci do 6 r. życia, a przy locie z Polski również osoby zaszczepione (14 dni od podania ostatniej dawki) oraz ozdrowieńcy (28 dni-6 miesięcy po pozytywnym wyniku testu PCR). Wyniki testów i zaświadczenia powinny być w jęz. angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim lub włoskim.

Pamiętaj o obowiązujących ograniczeniach w Niemczech związanych z walką z pandemią (np. do 11 czerwca 2021 r. obowiązuje zakaz jednodniowych wycieczek turystycznych do Meklemburgii - Pomorza Przedniego).

UWAGA! Pamiętaj o zasadach wjazdu przy powrocie do Polski. Z kwarantanny w Polsce zwolnione są m.in. osoby zaszczepione, ozdrowieńcy oraz osoby posiadające negatywny wynik testu.
Mam nadzieję, że za 3 dni zniosą zakaz w Meklemburgii/Pomorzu Przednim. Do sierpnia jeszcze trochę czasu jest. (S)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Niemcy

Post autor: Comen » 8 cze 2021, o 22:26

Dobrze ze nie w serbo-łużyckim. A z tymi dziećmi to trochę przeginają. Raczej 6-latka nie zaszczepię
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Niemcy

Post autor: Adler » 8 cze 2021, o 23:01

Comen pisze:
8 cze 2021, o 22:26
A z tymi dziećmi to trochę przeginają. Raczej 6-latka nie zaszczepię
Pozostaje test.
Czekam na rozwój wydarzeń po 11 czerwca.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Niemcy

Post autor: gar » 11 cze 2021, o 12:05

Adler pisze:
8 cze 2021, o 23:01
Comen pisze:
8 cze 2021, o 22:26
A z tymi dziećmi to trochę przeginają. Raczej 6-latka nie zaszczepię
Pozostaje test.
Czekam na rozwój wydarzeń po 11 czerwca.
Dziś w radio podawali, że na wycieczki 1-dniowe nie trzeba będzie robić testu, wypisywać formularzy itp.. Podawali że jest to rozporządzenie dotyczące Niemiec jako kraju oraz że land Meklemburgia/Pomorze Przednie się pod nim podpisuje. Nie usłyszałem tylko od kiedy obowiązuje, ale wynikało z tego, że wchodzi to na tzw. dniach.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Niemcy

Post autor: Adler » 13 cze 2021, o 07:14

Wygląda na to, że od 11 czerwca do odwołania.
Piszą, że wykonanie testu jest konieczne tylko gdy decydujemy się tam na nocleg.

https://www.mv-corona.de/corona-faq

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Niemcy

Post autor: gar » 14 cze 2021, o 00:50

Czyli dla Ciebie (i nie tylko) to świetna wiadomość. Pytanie czy po powrocie do Polski nie są wykluczone jakieś niespodzianki.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Niemcy

Post autor: Adler » 14 cze 2021, o 11:12

Tu już mogą czekać niespodzianki. Tym się nie martwię.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Niemcy

Post autor: Adler » 1 lip 2021, o 22:52

Tak a propos Rugii.
Przypadkiem dzisiaj trafiłem... -> https://menway.interia.pl/styl-zycia/ne ... 22,nPack,1

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Niemcy

Post autor: Adler » 28 lip 2021, o 14:42

Rozszerzony obowiązek wykonywania testów dla wszystkich osób wjeżdżających do Niemiec prawdopodobnie już od 1 sierpnia

Berlin/Monachium (dpa) – Już od przyszłego miesiąca urlopowicze muszą się nastawić na rozszerzony obowiązek wykonywania testów przy wjeździe do Niemiec. Rząd federalny zapewnił, że do 1 sierpnia uczyni wszystko, aby wprowadzić jednolity obowiązek testowania - "nie tylko dla podróżujących samolotem, ale także np. dla podróżujących samochodem lub pociągiem" - powiedział we wtorek wieczorem w programie ARD "Tagesthemen" premier Bawarii, Markus Söder. Po południu poinformowano go, że zostanie stworzona podstawa prawna, aby wdrożenie przepisu mogło nastąpić 1 sierpnia. Do tej pory obowiązek testów dotyczy tylko osoby podróżujące samolotem. Minister spraw wewnętrznych, Horst Seehofer, powiedział w środę gazecie „Bild”: „Osoby, które mogą okazać, że są zaszczepione nie muszą oczywiście wykonywać testu”.
Z tego co mi wiadomo będzie wymagany jedynie szybki test na przeciwciała.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Niemcy

Post autor: Adler » 22 sie 2021, o 09:21

Ludzie robią sobie odpłatne testy, a na granicy (Świnoujście/Ahlbeck) brak jakiejkolwiek kontroli. Nawet tamtejszej Policji nie ma.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Niemcy

Post autor: Comen » 22 sie 2021, o 10:15

Jeśli chodzi o standardy Niemcy co raz bardziej przypominają jakiś afrykański bantustan. Hotel z Wismaru przysyła mi listownie monit z prośbą o wpłatę kwoty 165 EURO tytułem odwołanej rezerwacji. Kilka tygodni temu Booking odwołał ją bezpłatnie zgodnie z zasadami anulowania i dostałem na ten temat odpowiednią informację. Pomyłka czy szukają frajera z Polski? I to jeszcze jakaś półpłatność, bo kwota z nieba wzięta. Póki co zignorowałem. Zobaczymy co będzie dalej. Raczej dobrej reklamy sobie nie zrobili.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Niemcy

Post autor: gar » 22 sie 2021, o 12:54

Miałem kilka powodów dla których nigdy nie przepadałem za wyjazdami do Niemiec, a w obecnych czasach dochodzą kolejne. Brak kontroli po polskiej stronie mnie nie dziwi, ale że Niemcy tak do tego podchodzą to zastanawiające. Ciekawe czy to decyzja na szczeblu centralnym czy lokalnym.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Niemcy

Post autor: Adler » 22 sie 2021, o 20:15

Comen pisze:
22 sie 2021, o 10:15
Jeśli chodzi o standardy Niemcy co raz bardziej przypominają jakiś afrykański bantustan. Hotel z Wismaru przysyła mi listownie monit z prośbą o wpłatę kwoty 165 EURO tytułem odwołanej rezerwacji. Kilka tygodni temu Booking odwołał ją bezpłatnie zgodnie z zasadami anulowania i dostałem na ten temat odpowiednią informację. Pomyłka czy szukają frajera z Polski? I to jeszcze jakaś półpłatność, bo kwota z nieba wzięta. Póki co zignorowałem. Zobaczymy co będzie dalej. Raczej dobrej reklamy sobie nie zrobili.
Nie pierwszy to taki przypadek z Bookingiem. Znam dwa kolejne zdarzenia. Schodzą na psy. Ale o tym w innym wątku. Daj znać, jak ta sprawa się zakończy.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Niemcy

Post autor: Comen » 22 sie 2021, o 22:08

Możliwe też że zawalił Booking, bo ni z gruchy ni z pietruchy wysyła mi formularz do oceny obiektu w Stralsundzie z którego też zrezygnowałem. Raczej nie zamierzam się z nimi kopać bo i po co. Najprawdopodobniej na tym monicie się skończy. Szkoda tylko że niesmak pozostaje.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

ODPOWIEDZ